15 niedziela zwykła (10.07.2016)

15 NIEDZIELA ZWYKŁA (10 LIPCA 2016)
• Dziś mamy utrudnienia w dotarciu do kościoła ze względu na triathlon. Informuję, że nikt ze mną jako proboszczem w sprawie akurat tego wydarzenia nie rozmawiał. Przykro mi, że ma żadnych konsultacji, czy choćby wcześniejszych informacji o wydarzeniu uniemożliwiającym dojazd do kościoła niektórym osobom starszym i chorym. Zapraszam na dodatkową Mszę świętą o godzinie 14.00 te osoby, które wcześniej nie mogą dojechać ze względu na zablokowanie dróg.
• Jutro w poniedziałek, święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
• W czwartek imieniny Henryka. Między innymi imieniny Pasterza naszej Diecezji, Arcybiskupa Henryka Hosera. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
• W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Zapraszamy do modlitwy osoby noszące szkaplerz.
• W piątek Msze św. o godz. 17.00 i 18.30. Zapraszamy też wszystkich chętnych do modlitwy Adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 19.15 do 20.00. W tym czasie istnieje też możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
• Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Będziemy zbierać ofiary na cele charytatywne. Serdecznie dziękujemy za waszą życzliwość, bo jest to forma wspólnej, cichej pomocy różnym osobom z naszej parafii.
• Za dwa tygodnie w sobotę odbędzie się Festiwal Narodów, impreza poprzedzające światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy także naszych parafian do wspólnego wyjazdu. Pojedziemy komunikacją miejską, bo spotkanie jest na Tarchominie. Zapisy i bezpłatne bilety na Festiwal u księdza Proboszcza.
• Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” polecam „Świadectwo ocalonego kibica” – Historię Andrzeja, który przeżył śmierć kliniczną i za którego brat ofiarował własne życie
• Po Mszy św. zapraszamy dzieci po indywidualne błogosławieństwo oraz lizaki