OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21.04.2019 r. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1/ Jutro (czyli w Poniedziałek Wielkanocny) Msze Św. będą sprawowane według porządku niedzielnego.

2/ Nadchodząca Niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. Każdy, kto w stanie łaski uświęcającej w najbliższych dniach przyjmie Komunię Św. z taką intencją i uczestniczy w liturgii sprawowanej ku czci Miłosierdzia Bożego (czyli np. we Mszy Św.) oraz pomodli się w intencjach Papieża (Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga) może uzyskać łaskę darowania wszelkich win i kar, przyrównywaną do Sakramentu Chrztu.

3/ Przyszła niedziela to przesunięta „trzecia” niedziela miesiąca, jest to okazja do wsparcia dzieł charytatywnych diecezji. A po Mszy Św. do koszyczka p. Basia zbiera datki na nasz parafialny CARITAS.

4/ Pragnę zorganizować w czasie wakacji spływ kajakowy szlakiem rzeki Drawy. Propozycja udziału w spływie skierowana jest do ojców z synami oraz do młodzieży po 15. roku życia. Bliższe informacje po Mszy Św. w zakrystii lub na tablicy ogłoszeń.

5/ Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.00. Zapraszam także nowomianowanych sołtysów Ryni i Białobrzegów.

6/ Jak zawsze, dzieci zapraszam po Mszy Św. po błogosławieństwo i lizaki.

7/ Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy współtworzyli piękno zewnętrzne Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Dziękuję Policjantom i Strażnikom Gminnym za opiekę nad Drogą Krzyżową. Za dekorację Grobu Pańskiego w Białobrzegach państwu Stęplikowskim, Daszkiewiczom oraz p. Stanisławowi Bondyra, za dekorację Ciemnicy i ołtarza p. Cecylii Kopyt i p. Teresie Garbacz. Panom z Koła Wędkarskiego za przygotowanie ogniska na Wigilię Paschalną. Dziękuję mieszkańcom Ryni za dekoracje w kaplicy. Dziękuję ministrantom, lektorom i psalmistom.
Bóg zapłać.

8/ W najbliższą sobotę organizowany jest wyjazd dla chętnych czcicieli M.Bożej do Legionowa, do par. M.B.Fatimskiej. Autobus przyjedzie do Ryni o godz. 7.30, potem przystanek w Białobrzegach przy kościele, następnie przy osiedlu. Są jeszcze wolne miejsca.

9/ W najbliższy czwartek zapraszam na spotkanie ojców ze Słowem Boga Ojca. Rozpoczynamy ok. godz. 19.00 na plebanii.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.