OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.05.2021 r. Niedziela Trójcy Świętej

1/ Po uroczystej Komunii Św. trzecioklasistów zapraszam na Msze św. o 19.00., nabożeństwa od poniedziałku do środy i na uroczystą Mszę Św. w czwartek o 12.30

2/ Przygotowujemy się do uroczystości Bożego Ciała 3 czerwca. Wprawdzie nie możemy jeszcze zorganizować procesji ulicami Białobrzegów, ale po każdej Mszy Św. uczcimy Najświętsze Ciało Chrystusa przez rozważanie Słowa Ewangelii i procesję eucharystyczną wokół świątyni. Proszę już dziś,  aby rodzice dzieci komunijnych zorganizowali kwiaty i koszyczki do sypania podczas procesji, zarówno w Białobrzegach jak i w Ryni. Zapraszam też wszystkich ministrantów i kandydatów do udziału w uroczystości. W środę 2.06 2021 po nabożeństwie czerwcowym zrobimy krótką próbę przed procesją.

3/ Pielgrzymka na Jasną Górę wyrusza  w najbliższa sobotę z pętli autobusowej w Białobrzegach o godz. 4.30. Przypominamy również o wpłacanie zaliczek na ten wyjazd.

4/ W pierwszy piątek miesiąca zapraszam na Mszę św. w Ryni o 17.00 i w Białobrzegach o 18.30. Chorych odwiedzę z Komunią Św. od 9.30

W pierwszą sobotę miesiąca pragniemy wynagradzać Najświętszej Maryi Pannie wszelkie grzechy i zniewagi jakich doświadcza Jej matczyne Serce. Zapraszam na Mszę Św. wieczorną i nabożeństwo po niej.

W pierwszą niedzielę miesiąca jak zwykle odbędzie się spotkanie członków Kół Różańcowych po Mszy św. porannej.

5/ Od wtorku w nabożeństwach czerwcowych oddajemy cześć Panu Jezusowi, modląc się Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego.

6/ Kustosz Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Radzyminie zaprasza wszystkich na poświecenie kościoła dziś o godz. 13.00.

7/ Zachęcam do lektury czasopism katolickich.

8/ Jeszcze przed rozpoczęciem wakacji zapraszam wszystkich kierowców i ich pasażerów do wspólnej modlitwy skierowanej do św. Krzysztofa, w intencji bezpiecznego podróżowania i używania pojazdów przez kolejny rok. W niedzielę 13 czerwca po każdej Mszy Św. dokonam poświecenia naszych pojazdów. Jak co roku ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na organizowanie środków transportu dla misjonarzy.

9/ Mamy do wykonania ocieplenie stropu kościoła. Materiał już jest zebrany, ale potrzeba 6 mężczyzn. W sobotę 12.06 od 9.00 zapraszam chętnych do pomocy, jednak wolałbym wiedzieć wcześniej na kogo mogę liczyć. Proszę zgłaszać się po Mszy Św. w zakrystii.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.