INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

21 listopada,
Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

08:30 + Czesława Ostrowskiego w 18 rocznicę śmierci
i Apolonię Ostrowską, Mariana Mróz i Grzegorza Wysockiego;
10:30 Rynia,+ Sławomira Rasińskiego z racji imienin i urodzin,
i zmarłych z całej rodziny Rasińskich;
12:30 + Jana, Andrzeja, Józefę i Józefa Garbaczów;
13:30 + Grzegorza KŁOSA 21 Msza Święta gregoriańska.
22 Listopada, poniedziałek
18:00 + Dziękczynna Panu Bogu za otrzymane łaski,
z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla ofiarodawcy;
18:30 + Grzegorza KŁOSA 22 Msza Święta gregoriańska;
23 listopada, wtorek
18:00 O Boże błogosławieństwo dla Stasia Kuśpita
w 5 rocznicę urodzin;
18:30 + Grzegorza KŁOSA 23 Msza Święta gregoriańska.
24 listopada, środa
17:00 Rynia, + Stefanię i Aleksandra Gąsior;
18:00 + Grzegorza KŁOSA 24 Msza Święta gregoriańska.
25 listopada, czwartek
18:00 + Grzegorza KŁOSA 25 Msza Święta gregoriańska.
26 listopada, piątek
16:30 + Grzegorza KŁOSA 26 Msza Święta gregoriańska.
18:00 O Dary Ducha Świętego dla bierzmowanych.
27 listopada, sobota
18:00 + Rafała Pitułę w rocznicę śmierci;
18:30 + Grzegorza KŁOSA 27 Msza Święta gregoriańska.
28 listopada, Pierwsza niedziela Adwentu
08:30 + Grzegorza KŁOSA 28 Msza Święta gregoriańska;
10:30 Rynia, + Mariannę Majewską w 6 rocznicę śmierci,
Jana, Andrzeja i Ryszarda Majewskich, Antoniego Powałę;
12:30 + Czesława Czapskiego w 2 rocznicę śmierci.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

7 listopada, XXXII Niedziela zwykła.
08:30 + Intencja Kół Żywego Różańca;
10:30 Rynia,+ Antoniego, Jana, i Stanisławę PSZCZOŁA,
Leona i Mariannę KOPKA;
12:30 + Sławomira DULĘBĘ w 1 rocznicę śmierci;
13:30 + Grzegorza KŁOSA 7 Msza Święta gregoriańska.
8 Listopada, poniedziałek
18:00 + Barbarę JAWORSKĄ w 12 rocznicę śmierci
i Bolesława JAWORSKIEGO w 2 rocznicę śmierci;
18:30 + Grzegorza KŁOSA 8 Msza Święta gregoriańska;
9 listopada, wtorek
17:30 Dziękczynna w 85 rocznicę urodzin Zofii
z prośbą o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski;
18:00 Dziękczynna z racji 2 urodzin Sewerego,
o opiekę i błogosławieństwo Boże dla rodziny;
18:30 + Grzegorza KŁOSA 9 Msza Święta gregoriańska.
10 listopada, środa
18:00 + Grzegorza KŁOSA 10 Msza Święta gregoriańska.
11 listopada, czwartek
17:00 Rynia, rezerwacja p. Celina Kopka;
18:00 O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej
i Dary Ducha Świętego dla członkiń Apostolstwa Modlitwy;
18:30 + Grzegorza KŁOSA 11 Msza Święta gregoriańska.
12 listopada, piątek
18:00 + Grzegorza KŁOSA 12 Msza Święta gregoriańska.
13 listopada, sobota
18:00 + Elżbietę Jadwigę Majtas, całą rodzinę Majtas i Cackowskich,
Ludwika Daszkiewicza, i Czesławę Suchcicką;
18:30 + Grzegorza KŁOSA 13 Msza Święta gregoriańska.
14 listopada, XXXIII Niedziela zwykła
08:30 + Donatę, Stefana Nadara;
10:30 Rynia, rezerwacja p. Stachurska;
12:30 + Rezerwacja p. Kiljan;
13:30 + Grzegorza KŁOSA 14 Msza Święta gregoriańska.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE niedziela 7.11.2021 r.

  1. W tym tygodniu w liturgii przypadają:
    9 listopada, wtorek – święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
    10 listopada, środa– wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
    11 listopada, czwartek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa;
    12 listopada, piątek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
    13 listopada, sobota – wspomnienie świętych Benedykta, Jana,
    Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  2. Penitencjaria Apostolska po wysłuchaniu licznych próśb, które napłynęły
    od różnych Pasterzy Kościoła w związku wciąż trwającą pandemią, potwierdza i rozszerza na cały listopad 2021 odpusty zupełne za wiernych zmarłych.
  3. 11 listopada będziemy obchodzić Święto Niepodległości.
    Uroczystości rozpoczną się 10 listopada Mszą Świętą w intencji Ojczyzny
    w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Nieporęcie o godz. 17.00.
    Następnie Apel Pamięci Oręża Polskiego i złożenie kwiatów
    pod pomnikiem na Placu Wolności.
  4. W przyszłą niedzielę, 14 listopada,
    przypada XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
    Poprzez poświęcenie swojego czasu i zanurzenie się w modlitwie
    wspomóżmy Dzieło Papieskiego Stowarzyszenia.
    Pomoc Kościołowi w Potrzebie potrzebuje tego najbardziej.
  5. W związku ze zwiększającą się liczbą zachorowań na COVID-19,
    proszę o zasłanianie w świątyni nosa i ust maseczką
    oraz dezynfekowanie rąk i zachowanie dystansu.
    CZYŃMY TO Z MIŁOŚCI BLIŹNIEGO!
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Tygodnika IDZIEMY”,
    „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

31 października, XXXI Niedziela zwykła.
08:00 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE;
08:30 + Pawła, Genowefę, Bożenę, Tadeusza i Marianny WAWRZYNIEC,
za zmarłych z rodziny ZAJĄCÓW;
10:30 Rynia,+ Adama, Antoniego PSZCZOŁA, Henryka KOPERSKIEGO;
12:30 O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej
dla Tadeusza WIŚNIEWSKIEGO z okazji urodzin i imienin.
1 Listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych
07:30 + Czesławę, Barbarę, Bolesława, Henryka, Janusza
i Stanisława DUMAŁÓW, Henryka STASIORCZYKA;
08:30 + Grzegorza KŁOSA 1 Msza Święta gregoriańska;
2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
17:00 Rynia + Eugeniusza POGORZELSKIEGO w 8 rocznicę śmierci,
Stanisława, Annę i Bolesława Pogorzelskich,
Stanisława i Franciszkę SIEMIŃSKICH;
18:00 Za zmarłych polecanych w wypominkach;
18:30 + Grzegorza KŁOSA 2 Msza Święta gregoriańska.
3 listopada, środa
17:00 Rynia, intencja wolna;
18:00 W intencji Pielgrzymów do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu;
18:30 + Grzegorza KŁOSA 3 Msza Święta gregoriańska.
4 listopada, czwartek
18:00 + Grzegorza KŁOSA 4 Msza Święta gregoriańska.
5 listopada, pierwszy piątek miesiąca
17:00 Rynia, intencja wolna;
18:00 + Mariannę, Adama, Zygmunta i Józefa SIEK,
Józefę i Andrzeja SIEK, Franciszkę i Józefa KĘPKÓW,
rodziców chrzestnych: Mieczysławę i Stanisława,
o. Tadeusza CHROMIKA SJ, ks. Krzysztofa KRZESIŃSKIEGO;
19:15 + Grzegorza KŁOSA 5 Msza Święta gregoriańska.
6 listopada, pierwsza sobota miesiąca
17:30 + Grzegorza KŁOSA 6 Msza Święta gregoriańska;
18:00 + Monikę i Zbigniewa RĘBELSKICH,
Barbarę, Rozalię i Karola GRZYBOWSKICH,
za zmarłych z rodziny GRZYBOWSKICH i WRÓBLÓW ,
Władysława KOSA.
7 listopada, XXXII Niedziela zwykła
08:30 + Intencja Kół Żywego Różańca;
10:30 Rynia,+ Antoniego, Jana, i Stanisławę PSZCZOŁA,
Leona i Mariannę KOPKA;
12:30 + Sławomira DULĘBĘ w 1 rocznicę śmierci;
13:30 + Grzegorza KŁOSA 6 Msza Święta gregoriańska.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE niedziela 31.10.2021 r.

  1. Jutro przeżywamy UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.
    Msza Święta w Ryni o godz. 7:30, w Białobrzegach o godz. 8:30.
    W Nieporęcie Msza Święta o godz. 10:30, a po niej procesja żałobna
    na cmentarz z modlitwą za polecanych w wypominkach jednorazowych.
    We wtorek WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH
    Msza Święta w Ryni o godz. 17:00, w Białobrzegach o godz. 18:00
    za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.
    Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w poszczególne dni
    od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się
    choćby tylko w myśli za zmarłych,
    odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.
  2. W tym tygodniu w liturgii przypadają:
    4 listopada, czwartek– wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
    Do chorych udam się w piątek o godz. 9:30.
    Msza Święta w Ryni o godz.17:00, w Białobrzegach o godz.18:00, a po niej nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusowemu.
    W sobotę Msza Święta o godz. 18:00 i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  4. Spotkanie rady parafialnej w niedzielę 7 listopada o godz. 15:00.
  5. W związku ze zwiększającą się liczbą zachorowań na COVID-19,
    proszę o zasłanianie w świątyni nosa i ust maseczką
    oraz dezynfekowanie rąk i zachowanie dystansu.
    CZYŃMY TO Z MIŁOŚCI BLIŹNIEGO!
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Tygodnika IDZIEMY”,
    „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

24 października, XXX Niedziela zwykła.
08:00 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE;
08:30 + Jana RUCIŃSKIEGO w 23 rocznicę śmierci,
zmarłych z rodzin RUCIŃSKICH, KLEJ i SKROBIRAND;
10:30 Rynia,+ Franciszka w 17 rocznicę śmierci, Mariannę, Leona, Stanisława
i Julię KOPKÓW, zmarłych z całej rodziny KOPKÓW;
12:30 + Rafała PITUŁĘ;
13:30 + Irenę i Edwarda KOŁTUNOWSKICH 24 Msza Święta gregoriańska.
25 października, poniedziałek
18:00 + Irenę i Edwarda KOŁTUNOWSKICH 25 Msza Święta gregoriańska;
26 października, wtorek
18:00 + Irenę i Edwarda KOŁTUNOWSKICH 26 Msza Święta gregoriańska;
27 października, środa
17:00 Rynia, intencja wolna;
18:00 + Irenę i Edwarda KOŁTUNOWSKICH 27 Msza Święta gregoriańska.
28 października, czwartek
17:30 +O. Tadeusza CHROMIKA SJ, który był narzędziem Jezusa Chrystusa,
aby osiągnął radosne obcowanie ze swoim Mistrzem.
18:00 + Irenę i Edwarda KOŁTUNOWSKICH 28 Msza Święta gregoriańska.
29 października, piątek
18:00 + Irenę i Edwarda KOŁTUNOWSKICH 29 Msza Święta gregoriańska.
30 października, sobota
17:30 + Irenę i Edwarda KOŁTUNOWSKICH 30 Msza Święta gregoriańska;
18:00 + Tadeusza PYŚKIEWICZA w 18 rocznicę śmierci.
31 października, XXXI Niedziela zwykła
08:00 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE;
08:30 + Pawła, Genowefę, Bożenę, Tadeusza i Marianny WAWRZYNIEC,
za zmarłych z rodziny ZAJĄCÓW;
10:30 Rynia,+ Adama, Antoniego PSZCZOŁA, Henryka KOPERSKIEGO;
12:30 O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej
dla Tadeusza WIŚNIEWSKIEGO z okazji urodzin i imienin.