OGŁOSZENIA PARAFIALNE 01.09.2019 r. XXII niedziela zwykła

1/ Od jutra wracamy do Mszy Św. o 18.00 w dni powszednie.

2/ Rozpoczyna się rok szkolny, dlatego zapraszam dzieci, aby skorzystały ze spowiedzi jutro od 17.30 lub po Mszy św. wieczornej. Rodzice niech pomogą swoim pociechom przeprosić P. Jezusa za zaniedbania i grzechy wakacyjne, aby rozpocząć rok szkolny z czystym sercem. We wtorek o 9.00 zostanie odprawiona Msza Św. w int. pracowników naszej szkoły podstawowej, nauczycieli, wychowawców, uczniów i ich rodziców. We wtorek przed Mszą Św. nie będzie czasu na spowiedź.

3/ W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Św. o 17.00 w Ryni. W pierwszy piątek miesiąca Msza Św. ku czci Najświętszego Serca P. Jezusa będzie odprawiona  w Ryni wyjątkowo o 18.00 a w Białobrzegach o 19.00. Po Mszy Św. Litania do Serca P.Jezusa i okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 20.30.

4/ W pierwszą sobotę miesiąca zapraszam do Białobrzegów na Mszę Św. o 18.30 a po niej na nabożeństwo, podczas którego pragniemy wynagrodzić  Matce Bożej wszelkie zniewagi od grzeszników.

5/ Są jeszcze wolne terminy intencji Mszy Św. w najbliższych dniach i kolejnych tygodniach. Od dziś jest dostępny terminarz na 2020 r.

6/ Podczas wizyty kolędowej dowiedziałem się, że wielu uczniów szkół średnich, z różnych powodów nie uczestniczy w katechezie szkolnej. W trosce o Wasz rozwój duchowy postanowiłem zaprosić Was na katechezy organizowane w parafii. Będą one odbywać się w cyklu dwóch spotkań w miesiącu, np. w soboty rano lub wieczorem. Rodziców i uczniów, zainteresowanych taką formacją, proszę o zgłoszenia osobiście w zakrystii    albo SMS na 501 233 765 lub mail: xprzemek@poczta.fm do końca tego tyg.

7/ Zachęcam do czytania naszych czasopism katolickich. W tygodniku IDZIEMY m.in. wywiad z Abp. Jędraszewskim. W GOŚCIU NIEDZIELNYM artykuł o związku sfery duchowej i psychicznej w rozwoju człowieka. Jest też MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci, a w nim pomoc duchowa i materialna dla uczniów.

8/ Pierwsze po wakacjach spotkanie formacyjno-rekreacyjne dla ministrantów odbędzie się w niedzielę 8 września po Mszy św. o 12.30.

9/ Wpłynęły indywidualne ofiary na konfesjonał w Ryni, w tym tyg. 300 zł. 

10/ Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć Przemysław ZGIEP, kawaler z naszej parafii i Paulina ZALEWSKA, panna z parafii w Pomiechowie.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.