OGŁOSZENIA PARAFIALNE 04.04.2021 r. Niedziela ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1/ Jutro (czyli w Poniedziałek Wielkanocny) Msze Św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Taca będzie przeznaczona na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

2/ Nadchodząca Niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. Każdy, kto w stanie łaski uświęcającej w najbliższych dniach przyjmie Komunię Św. z taką intencją i uczestniczy w liturgii sprawowanej ku czci Miłosierdzia Bożego (czyli np. we Mszy Św.) oraz pomodli się w intencjach Papieża (Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga, dodając wezwanie „Jezu Miłosierny ufam Tobie”) może uzyskać łaskę darowania wszelkich win i kar, przyrównywaną do Sakramentu Chrztu.

3/ Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy współtworzyli piękno zewnętrzne Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Dziękuję za dekorację Grobu Pańskiego, Ciemnicy i ołtarza p. Cecylii Kopyt i młodzieży kandydatom do Bierzmowania, grupie inicjatywnej w Ryni. Osobom czytającym czytania i Mękę Pańską, ministrantom, lektorom i psalmistom. Bóg zapłać.

4/ Przypominam, że od najbliższego wtorku Msze Św. wieczorne w dni powszednie będą odprawiane o godz. 19.00. Osoby które zamawiały intencje w kwietniu i maju proszę aby zanotowały w swoich kalendarzach tę zmianę.

5/ Wójt Gminy Nieporęt przypomina o Narodowym Spisie Powszechnym. Zachęcam, aby wziąć w nim udział i pomóc osobom starszym, spisać się  przez internet, aby uniknęły ewentualnych nerwów i oszustów, próbujących ich okraść.

6/ W najbliższy piątek można spożywać potrawy mięsne z racji oktawy obchodów Świąt Wielkanocnych.

7/ Zachęcam do lektury czasopism katolickich.

8/ Na tablicy ogłoszeń znajduje się plakat informujący, że powstaje hospicjum dla chorych z nowotworami, prowadzone przez siostry Felicjanki w Warszawie. Plakat ma zachęcać nas do wpłat 1% lub darowizn na rzecz tego hospicjum.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.