OGŁOSZENIA PARAFIALNE 04.11.2018 r. XXXI Niedziela zwykła.

1/ Od najbliższego piątku będziemy mogli przeżywać różne uroczystości związane z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Na terenie naszej gminy odbędą się m.in.

9 listopada (piątek) na Placu Wolności w Nieporęcie

10.00 Pokazy sprzętu wojskowego, gry zabawy konkursy

17.00 Msza Św. w int Ojczyzny w kościele w Nieporęcie

18.00 Apel pamięci i złożenie kwiatów

wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, grochówka i pokaz fajerwerków

10 listopada (sobota)

9.00 III BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

plac przed kościołem w Stanisławowie I

16.00 Spektakl „GAŁĄZKA ROZMARYNU” w GOK ul. Dworcowa 9A

wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, ognisko

2/ Za dwa tygodnie będziemy przeżywać w naszej parafii odpust z okazji święta naszej Patronki bł. Karoliny Kózkówny. Już o godz. 8.00 zapraszam na nabożeństwo ku Jej czci połączone z ucałowaniem relikwii i modlitwą w różnych naszych intencjach, składanych do kasetki na kracie przy wejściu do kościoła. Główna Msza Św. o godz. 12.30. Homilię wygłosi Notariusz Wydziału Sakramentalnego w Kurii Warszawsko-Praskiej ks. Maciej Miętek. Po Mszy Św. jeśli pogoda pozwoli, procesja eucharystyczna wokół kościoła.

Po zakończeniu procesji zapraszamy na koncert p. Marii BOBER poświęcony Bł. Karolinie Kózkównej.

3/ Zbiórka ministrantów przed odpustem w sobotę 17.11 godz. 10.00

4/ Pragnę serdecznie podziękować p. Krystynie i Andrzejowi Retka z Ryni za kwiaty ofiarowane do kościoła w Białobrzegach i kaplicy w Ryni.

5/ Zachęcam do czytania czasopism katolickich. W „Gościu Niedzielnym” artykuł o wnioskach z Synodu poświęconego młodzieży. Natomiast w  tygodniku „Idziemy” przeczytamy o atrakcjach przygotowanych dla Polaków z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości, o absurdach i zagrożeniach ze strony GENDER (dodatkowo ulotka na ten temat)

6/ Jak zawsze dzieci zapraszam po Mszy Św. po indywidualne błogosławieństwo i lizaki.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.