OGŁOSZENIA PARAFIALNE 06.05.2018 r. VI Niedziela Wielkanocna

1/ W maju zapraszam na nabożeństwa majowe. W niedziele i uroczystości w Białobrzegach o godz. 8.00, a w Ryni o godz. 10.00. W dni powszednie w Ryni o godz. 18.00 a w Białobrzegach o 17.30 W czasie tych nabożeństw módlmy się żarliwie za maturzystów oraz dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i przyjęcia Eucharystii.

2/ We wtorek 8 maja przypada uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski. Zapraszam na Mszę Św. o 17.00

3/ W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać przesuniętą w kalendarzu Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, która przypadać powinna na 40 dzień po Zmartwychwstaniu

4/ W piątek, 11 maja po nabożeństwie majowym, rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Św.

5/ W niedalekiej przyszłości przeżywać będziemy dwa ważne dla diecezji wydarzenia; 19 maja święcenia diakonatu i 2 czerwca święcenia kapłańskie. Kandydatów do służby Chrystusowi w Jego Kościele polecamy modlitwie wszystkich wiernych.

6/ Zapraszamy wiernych do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Żywego Różańca na Jasną Górę dnia 2 czerwca. Zapisy chętnych przyjmuje p. Basia

7/ Już pora rozpocząć przygotowania do organizacji Procesji Bożego Ciała. Zapraszam do współpracy i dekorowania:
Ołtarz na główną Mszę Św. – rodziny dzieci komunijnych i rocznicowych
Pierwszy ołtarz przy krzyżu na osiedlu – Mieszkańcy Starego Osiedla
Drugi ołtarz przy pomniku – mieszkańcy Ryni
Trzeci ołtarz przy „Tawernie” – mieszkańcy Białobrzegów
Czwarty ołtarz przy kościele – mieszkańcy bloków 108-109

8/ Zachęcam do czytania naszej prasy religijnej.

9/ Zapraszam ojców ze swoimi pociechami oraz młodzież, na spływ kajakowy szlakiem rzeki WDY w terminie 23.06 do 01.07.2018 r. Bliższe informacje w zakrystii. Spotkanie organizacyjne dla chętnych odbędzie się już 17 maja w czwartek o 18.00

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.