OGŁOSZENIA PARAFIALNE 06.06.2021 r. X Niedziela zwykła

1/ Przez cały czerwiec zapraszam na nabożeństwo z Litanią do Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o 8.00

2/ Na zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek poświęcimy wianki z ziół podczas Mszy Św. o 17.00 w Ryni i w Białobrzegach o 19.00

3/ W najbliższy piątek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Św. w tym dniu o 17.00 w Ryni, a potem o 18.00 i 19.00 w Białobrzegach.

Na wieczornej Mszy Św. będziemy modlić się w intencji wspólnoty Apostolstwa Modlitwy, gdyż jest to ich patronalne święto.

W czasie uroczystości odnowimy akt poświęcenia Narodu Polskiego Sercu Pana Jezusa i przejdziemy w radosnej procesji wokół kościoła. Zapraszam parafian, ministrantów, bielanki „kwiatowe” z kl. 3 i 4.

Z racji uroczystości w piątek nie ma postu.

Przygotowując się do tej uroczystości od poniedziałku do czwartku po nabożeństwie możemy adorować w ciszy P.Jezusa do 21.00

4/ W sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

5/ Zapraszam wszystkich kierowców i ich pasażerów do wspólnej modlitwy skierowanej do św. Krzysztofa, w intencji bezpiecznego podróżowania i używania pojazdów. W najbliższą niedzielę 13 czerwca po każdej Mszy Św. dokonam poświecenia naszych pojazdów. Jak co roku ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na organizowanie środków transportu dla misjonarzy.

6/ Mamy do wykonania ocieplenie stropu kościoła. Materiał już jest zebrany, ale potrzeba 6 mężczyzn. W najbliższą sobotę 12.06 od 9.00 zapraszam chętnych do pomocy, jednak wolałbym wiedzieć wcześniej na kogo mogę liczyć, jak dotąd wiem o 3 osobach. Proszę zgłaszać się po Mszy Św. w zakrystii.

7/ Zachęcam do lektury czasopism katolickich, szczególnie do artykułów o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, aby głębiej wniknąć w tajemnicę Miłości Miłosiernej.