OGŁOSZENIA PARAFIALNE 07.10.2018 r. XXVII Niedziela zwykła.

1/ W październiku odmawiamy wspólnie różaniec, w niedziele w Białobrzegach o godz. 8.00, w Ryni o godz.10.00, natomiast w dni powszednie po Mszy Św. czyli o 18.30. Dzieci z rodzicami zapraszam na modlitwę różańcową w niedzielę po Mszy Św. o 12.30. gdy skończymy modlitwę będzie indywidualne błogosławieństwo, a potem lizaki.

2/ Dziś, w dniu Matki Bożej Różańcowej zapraszam dodatkowo na popołudniowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w kościele od 15.00 Rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Wspólna modlitwa niech będzie wyrazem naszej wdzięczności za nawiedzenie parafii przez Obraz Jasnogórski i owoce tego wydarzenia w sercach parafian, w rodzinach.

3/ W Białobrzegach przy zakrystii i w Ryni przy drzwiach są wyłożone karteczki na wypominki za zmarłych. Zostały one podzielone jak w ubiegłych latach; na jednorazowe odczytane w dniu Wszystkich Św. i roczne odczytywane w kolejne niedziele na Mszy Św. o 8.30 lub w Ryni w pierwszą niedziele miesiąca o 10.30. Proszę aby imiona i nazwiska wpisywać wyraźnie, najlepiej drukowanymi literami.

4/ Są jeszcze wolne intencje na Msze Św. w tym i następnych tygodniach.

5/ Zachęcam do czytania tygodników „Idziemy” „Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy ciekawy dodatek, film „Sprawa Chrystusa”. To prawdziwa historia o człowieku, który nie potrafił uwierzyć, że Pan Jezus naprawdę istniał i zbawił człowieka, historia dziennikarza, który zmierzył się z największą tajemnica chrześcijaństwa i własnym rozumem.

6/ Z powodów organizacyjnych nie odbędzie się nasza pielgrzymka do Lichenia. Bardzo przepraszam, a osoby które wpłaciły zaliczki zapraszam po Mszy św. do zakrystii po jej zwrot.

7/ Jak słyszeliśmy w liście biskupów, w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić kolejny XVIII Dzień Papieski. W tym dniu będziemy mogli wrzucać do puszek ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na stypendia dla zdolnych i ubogich uczniów i studentów.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.