OGŁOSZENIA PARAFIALNE 09.08.2020 r. XIX Niedziela zwykła

1/ W sobotę 15 sierpnia będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam na Msze Św. według porządku niedzielnego.

Również w sobotę wyrusza nasza parafialna autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zbiórka bardzo wcześnie o godz. 3.00 w nocy, na przystanku autobusowym przy osiedlu w Białobrzegach. Następnie autokar zabierze pielgrzymów z Ryni, z Nieporętu przy wiadukcie i z Rębelszczyzny. Wszyscy uczestnicy muszą zabrać maseczki, płyn do dezynfekcji, warto także wziąć jakieś składane krzesełka, lub coś innego do siedzenia.

Jednocześnie przypominam o zapisach na planowane pielgrzymki do Obór we wrześniu i do Kodnia w październiku.

2/ Zachęcam do lektury czasopism katolickich. W tygodniku IDZIEMY warto przeczytać artykuł o znaczeniu płciowości „Płeć  ma znaczenie”, o biblijnym akcie stworzenia człowieka „Mężczyzną i kobietą stworzył ich”. W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” znajdziemy przypomnienie zasad dialogu „Warto rozmawiać”, a także o tym, jak rozmawiać z dziećmi nt. płciowości. 

3/ Dzieci zapraszam po lizaki po Mszy Św.

4/ Obchody Bitwy Warszawskiej w naszym rejonie mają swój rozszerzony program:

13 sierpnia o godz. 10.00 spotkamy się przy pomniku w Białobrzegach,

14 sierpnia w piątek, o godz. 17.00 w Wólce Radzymińskiej przy pomniku 28. Pułku Strzelców Kaniowskich zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem J.E. ks. Bpa. Romualda Kamińskiego, Ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej

15 sierpnia w sobotę, o godz. 12.00 Msza Św. w kościele w Stanisławowie Pierwszym

16. sierpnia w niedzielę, w Sanktuarium Św. Jana Pawła w Radzyminie.          Program:

     10.00 – Apel pamięci w asyście Kompanii Honorowej Wojska Polskiego na cmentarzu Poległych Bohaterów 1920r.

     10.30 Procesja różańcowa z obrazem Matki Bożej Łaskawej z cmentarza do sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie

     12.00 Uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem J.E. ks. Bpa. Romualda Kamińskiego, Ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej wraz z poświęceniem figury Matki Bożej Łaskawej.

     15.00-18.00 Piknik Militarny, w trakcie pikniku

     16.00 Modlitewne uwielbienie w wykonaniu grupy „Coraz bliżej” ks. Andrzeja Daniewicza SAC

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.