OGŁOSZENIA PARAFIALNE 03.03.2019 r. IX niedziela zwykła.

1/ W najbliższą środę mamy Popielec i rozpoczyna się Wielki Post- czas pokuty i nawrócenia. Posypanie głów popiołem na początku każdej Mszy Św. o 8.30 i 18.00  oraz  w Ryni  o 17.00

2/  Przypominam, że osoby między 18 a 60 rokiem życia zobowiązane są do postu ścisłego – ilościowego, tzn wolno zjeść jeden posiłek do syta.

Od 14 roku życia obowiązuje też post jakościowy tzn. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, zwolnione są tylko osoby chore.

3/ W okresie Wielkiego Postu zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach pokutnych: Drodze Krzyżowej w piątki w Białobrzegach o godz. 17.30  a w Ryni o godz. 17.00 i w Gorzkich Żalach w niedzielę w Białobrzegach o godz. 8.00, a w Ryni o godz. 10.00.

4/ Już czas na kolejne zapisy osób podejmujących Duchową Adopcję dzieci nienarodzonych. Zapraszam chętnych do zakrystii.

5/ Jak zawsze, dzieci zapraszam po Mszy Św. po błogosławieństwo i lizaki.

6/ Bardzo proszę o ostrożność w czasie poruszania się przy kościele, ponieważ trwają prace przy układaniu kostki brukowej.

7/ Zachęcam do czytania naszych czasopism katolickich, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”, dla dorosłych tygodniki „Idziemy” i „Gość Niedzielny”