OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13.09.2020 r. XXIV Niedziela zwykła

1/ Jutro obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Św. dzień odnalezienia relikwii Krzyża, na którym został ukrzyżowany P.Jezus. W piątek święto Patrona młodzieży św. Stanisława Kostki. Zapraszam młodzież na wieczorną Mszę Św. a po niej na nabożeństwo ku czci naszej Patronki Bł. Karoliny Kózkówny. Szczególnie serdecznie zapraszam wszystkich kandydatów do Bierzmowania i tych, którzy chcą podziękować za wysłuchane modlitwy o rekrutację do wybranych szkół i bezpieczne, udane wakacje.

2/ Młodzież, która w ubiegłym roku rozpoczęła formację przed Bierzmowaniem zapraszam na pierwsze spotkanie w najbliższą sobotę 19 września, przypominam o lekturze Dziejów Apostolskich, którą mieliście przeczytać.

3/ Ogłoszenie dla rodziców, którzy chcą zgłosić swoje dziecko na przygotowanie do I Komunii Św. Zapraszam do kancelarii w dni powszednie czyli od 14 do 19.09 po Mszy Św. wieczornej.

4/ Trwają zapisy na pielgrzymkę do Sanktuarium w Kodniu w sobotę 03.10

5/ Dziś na Mszy św. o godz. 12.30 dokonam poświęcenia tornistrów, przyborów szkolnych i dzieci. Będziemy modlić się o to by ten rok szkolny był owocny i bezpieczny dla naszych dzieciaków.

6/ Mam już terminarz intencji mszalnych na rok 2021. Intencje można zamawiać telefonicznie 506-917-779 i osobiście od jutra. Podejmijmy staranie, aby rezerwować intencje nie tylko w niedziele i uroczystości, ale też w dni powszednie. Szczególnie proszę o to mieszkańców Ryni.

7/ Dzieci zapraszam po lizaki po Mszy Św.

8/ Zachęcam do lektury czasopism katolickich. Polecam w tygodniku  „IDZIEMY” bardzo ciekawy artykuł o.Jacka Salija „Świętość i zło w Kościele”, rodziców zachęcam do przeczytania artykułu Krzysztofa Ziemca „Nienormalny świat”. Tygodnik „GOŚĆ NIEDZIELNY” podejmuje temat dechrystianizacji przyspieszonej przez pandemię. Mimo iż w kościołach jest bezpieczniej niż w pociągach i sklepach, wielu  katolików chyba na trwale zrezygnowało z udziału w życiu wspólnot parafialnych. Bardzo ciekawy jest także artykuł o przebaczaniu win, związany z dzisiejszą Ewangelią i czytaniem.

9/ Msze Św. wieczorne w dni powszednie będą od jutra odprawiane o godz. 18.00 aż do początku Adwentu.

10/ Urząd Gminy Nieporęt zachęca wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych do udziału w Powszechnym Spisie Rolnym. Należy to zrobić używając formularza na stronie spisrolny.gov.pl. Można także skorzystać z punktu spisowego w urzędzie Gminy Nieporęt.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.