OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14.10.2018 r. XXVIII Niedziela zwykła.

1/ Dziś obchodzimy kolejny XVIII Dzień Papieski pod hasłem PROMIENIOWANIE OJCOSTWA. Wsłuchajmy się w słowa nauczania Św. Jana Pawła II. Postarajmy się dziś posłuchać z mediów choć fragmentu jego homilii.

Przed kościołem wolontariusze zbierają do puszek ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na stypendia dla zdolnych i ubogich uczniów i studentów.

2/ W październiku odmawiamy wspólnie różaniec, w niedziele w Białobrzegach o godz. 8.00, w Ryni o godz.10.00, natomiast w dni powszednie po Mszy Św. czyli o 18.30. Dzieci z rodzicami zapraszam na modlitwę różańcową w niedzielę po Mszy Św. o 12.30. gdy skończymy modlitwę będzie indywidualne błogosławieństwo, a potem lizaki.

3/ W Białobrzegach przy zakrystii i w Ryni przy drzwiach są wyłożone karteczki na wypominki za zmarłych. Zostały one podzielone jak w ubiegłych latach; na jednorazowe odczytane w dniu Wszystkich Św. i roczne odczytywane w kolejne niedziele na Mszy Św. o 8.30 lub w Ryni w pierwszą niedziele miesiąca o 10.30. Proszę aby imiona i nazwiska wpisywać wyraźnie, najlepiej drukowanymi literami. Przygotujmy się do Uroczystości Wszystkich Świętych także przez Sakrament Spowiedzi, aby uzyskać odpust zupełny i ofiarować go w intencji bliskich zmarłych.

4/ Są jeszcze wolne intencje na Msze Św. w tym i następnych tygodniach.

5/ Zachęcam do czytania czasopism katolickich „Gościa Niedzielnego” w aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” kilka artykułów komentujących zmiany w Kościele i w Polsce na skutek pontyfikatu.

6/ Poszukuję osoby, lub grupy osób, które zechciałyby pomagać w dekorowaniu świątyni kwiatami, aby odciążyć nasza p.Basię. Uprzejmie proszę, aby chętni zgłaszali się do mnie po Mszy Św.

7/ Zapraszam na nabożeństwo ku czci naszej Świętej Patronki – Karoliny w najbliższy czwartek 18 października po Mszy Św. wieczornej i Różańcu.

 

 

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.