OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.04.2020 r. Niedziela Bożego Miłosierdzia

1/ Dziś Święto Bożego Miłosierdzia. Spróbujmy uczcić Jego wizerunek w obrazie Miłosierdzia ukazując go w naszych oknach, odmawiajmy koronkę, a także podejmijmy uczynki miłosierdzia wobec ciała i duszy.  Każdy, kto w stanie łaski uświęcającej (po spowiedzi) przyjął lub przyjmie Komunię Św. z taką intencją i uczestniczy dziś w liturgii sprawowanej ku czci Miłosierdzia Bożego (czyli np. w tej Mszy Św.) oraz pomodli się w intencjach Papieża (Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga) może uzyskać łaskę darowania wszelkich win i kar, przyrównywaną do Sakramentu Chrztu.

2/ Zgodnie z najnowszymi przepisami dotyczącymi udziału wiernych we Mszy św. od jutra w każdym kościele liczba wiernych zależeć ma od powierzchni, tzn. 1 wierny na 15 m2. Ponieważ powierzchnia użytkowa naszego kościoła  wynosi : nawa główna  98 m2, czyli może w niej przebywać 6 osób. Kruchta i kaplica z konfesjonałem 30 m2 czyli mogą tam przebywać 2 osoby, razem 8 osób.

Natomiast w Ryni  powierzchnia nawy głównej wynosi 106 m2, więc we Mszy Św. może uczestniczyć max 7 osób. Starajmy się będąc w świątyni zachować bezpieczne 2-3 m.  odległości od siebie nawzajem, zajmując miejsca, podchodząc do Komunii św. czy wychodząc z kościoła.

3/ Przypominam, że w każdy piątek  po Mszy św. wieczornej, jest w naszym kościele  adoracja Najświętszego Sakramentu do 20.00 i okazja do spowiedzi.

4/ Mamy wiele wolnych terminów intencji w tym tygodniu a nawet w przyszłą niedzielę 26.04 o 12.30, 20.00 i o 19.00 w Ryni.

5/ Składam serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na utrzymanie kościoła i kaplicy oraz na kwiaty. W tym tygodniu wpłynęło 1500 na spłatę parkingu w Białobrzegach, 50 zł na kwiaty i 200 zł na utrzymanie kaplicy i rachunki w Ryni.

6/ Ze względu na ciągle trwający stan epidemii, I Komunia dzieci z klasy  trzeciej zostaje odsunięta na czas nieokreślony.