OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2.08.2020 r. XVIII niedziela zwykła

1/ W tym tygodniu  przypada I Piątek Miesiąca, okazja do spowiedzi miesięcznej. w Ryni od 16.30 a o 17.00 Msza Św. i Litania do Serca P. Jezusa. Natomiast w Białobrzegach okazja do spowiedzi od 18.00 potem Msza Św. o 18.30 Litania i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00

2/ Ponieważ zainteresowanie  pielgrzymką na Jasną Górę w  sierpniu jest większe niż w innych latach, został zmieniony autokar i są w nim jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy chętnych. Jednocześnie przypominam o wpłacaniu zaliczek na ten wyjazd do p.Basi. Jednocześnie przypominam o zapisach na planowane pielgrzymki do Obór we wrześniu i do Kodnia w październiku.

3/ We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Jana Marii Vianey’a, patrona proboszczów. W czwartek natomiast przeżywać będziemy święto Przemienienia Pańskiego.  Zapraszam na Mszę Św. o godz. 19.00

4/ Zachęcam do lektury czasopism katolickich. W tygodniku IDZIEMY znajdziemy kilka ciekawych artykułów: Katechizm o. Jacka SALIJA o wierze, ks. Marka KRUSZEWSKIEGO o „Złości i urazie”, o ks. Stefanie Wyszyńskim jako kapelanie A.K. w Laskach. W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” znajdziemy odpowiedź na pytanie „Czy Kościół odchodzi od nauki o nierozerwalności małżeństwa?” oraz reportaż z Sanktuarium M.B. Studzienniczańskiej, które odwiedziliśmy na kajakach w czasie wakacji.

5/ W sierpniu podejmijmy szczególną modlitwę za ludzi walczących ze swoimi nałogami, za podejmujących postanowienia abstynenckie. Potrzeba całemu społeczeństwu przypominać jak wielkim złem jest plaga pijaństwa i alkoholizm w Polsce.

6/ Dzieci zapraszam po lizaki po Mszy Św.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.