OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21.06.2020 r. XII Niedziela zwykła

1/. Trzecia niedziela miesiąca to w naszej parafii niedziela charytatywna. Po Mszy Św. ofiarami do koszyczka wspieramy nasze parafialne dzieła CARITAS. Za wszystkie ofiary składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać”.

2/ We wtorek obchodzimy 15 rocznicę święceń biskupich naszego Pasterza Ks. Bpa Romualda KAMIŃSKIEGO. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach tego dnia szczególniej.

3/ We środę obchodzimy uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msza św. w Ryni o 17.00 w Białobrzegach o 19.00

4/ Zapraszamy na coroczną pielgrzymkę autobusową na Jasną Górę w dniach  14-15 sierpnia.  Zapisy przyjmuje p.Basia.

5/ Zachęcam do lektury czasopism katolickich. W „Gościu Niedzielnym” artykuł o praktyce nabożeństw pierwszopiątkowych i ich znaczeniu w duszpasterstwie. Tygodnik „Idziemy” pisze o ojcostwie „Ojcostwo –dar i zadanie” . Koniecznie należy przeczytać także artykuł pt. ”Jak formować sumienie?” ks. Roberta Wielądka.

6/ Dzieci zapraszam po lizaki po Mszy Św.

7/ Zbliża się zakończenie roku szkolnego, roku bardzo trudnego ze względu na epidemię, nauczanie zdalne. Wprawdzie wręczenie świadectw odbywać się będzie w małych grupach (klasach) jednak zapraszam wszystkich uczniów i ich rodziców aby w piątek, sobotę lub w niedzielę wziąć udział we Mszy Św. i podziękować Panu Bogu za ten czas i za osiągnięcia uczniów. Warto też podjąć modlitwę o dobre, zdrowe i bezpieczne przeżywanie wakacji.

Koniec roku szkolnego to także okazja do rozliczenia z błędów i grzechów, dlatego spowiedź możliwa jest od środy o 18.30 do rozpoczęcia Mszy Św. a w piątek także po nabożeństwie czerwcowym, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu czyli do 20.30. Zapraszam

8/ Jak zwykle w ostatni czwartek miesiąca czyli 25.06 odbędzie się spotkanie formacyjne ojców. Zapraszam na Mszę Św. o 19.00, nabożeństwo i krótkie spotkanie na plebanii.