Ogłoszenia Parafialne 23.02.2020 r. VII Niedziela zwykła

1/ W najbliższą środę mamy Popielec i rozpoczyna się Wielki Post- czas pokuty i nawrócenia. Posypanie głów popiołem na początku każdej Mszy Św. o 8.30 i 18.30  w Białobrzegach oraz  w Ryni  o 17.00

2/ Przypominam, że osoby między 18 a 60 rokiem życia zobowiązane są do postu ścisłego w Środę Popielcową, postu ilościowego, tzn. wolno zjeść jeden posiłek do syta. Natomiast od 14 roku życia obowiązuje też post jakościowy tzn. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, zwolnione są tylko osoby chore.

3/ W okresie Wielkiego Postu możemy wziąć udział w nabożeństwach pokutnych: Drodze Krzyżowej w piątki w Białobrzegach o godz. 17.30.  a w Ryni o godz. 17.00 i w Gorzkich Żalach w niedzielę w Białobrzegach o godz. 8.00, a w Ryni o godz. 10.00. Warto także podjąć postanowienia wielkopostne, które wyrażają nasze pragnienie nawrócenia i pracy nad sobą.

4/ Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii rozpoczną się w II niedzielę Wielkiego Postu czyli 8 marca, poprowadzi je ks. Jerzy Danecki, proboszcz z par. M.B. Dobrej Rady w Wólce Mińskiej

5/ Kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 14 i 21 marca w godz. 9.00-15.00. Narzeczonych zainteresowanych udziałem w tym kursie proszę o zgłaszanie się osobiście lub telefonicznie.

6/ Jak zawsze, dzieci zapraszam po Mszy Św. po błogosławieństwo i lizaki.

7/ Zapraszam ojców i mężczyzn, którzy chcą wsłuchiwać się w Słowo Ojca Niebieskiego, na comiesięczne spotkanie w czwartek 27 lutego o godz. 19.00. na plebanii.

8/ Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania mają spotkanie formacyjne w najbliższą sobotę 29 lutego, o godz. 9.20.

9/ Zachęcam do czytania naszych czasopism katolickich.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.