OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23.05.2021 r. Zesłanie Ducha Świętego.

1/ Jutro przeżywamy w Kościele święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W piątek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana..

Już w środę Dzień Matki pora dopracować ostatnie elementy w laurkach i prezentach dla naszych mam.

2/ Najbliższa niedziela to uroczystość Trójcy Świętej Św. W tym dniu dzieci z kl. 3 przyjmą po raz pierwszy Ciało Pana Jezusa do swoich serc, podczas Mszy Św. o 10.00. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sob. od 16.30. A już jutro pierwsza próba przed komunią o 17.30.

Po dzisiejszej Uroczystej Komunii Św. czwartoklasistów od poniedziałku do czwartku zapraszam na Msze św. o 19.00 i nabożeństwo majowe.

3/ Przygotowujemy się do uroczystości Bożego Ciała 3 czerwca. Wprawdzie nie możemy jeszcze zorganizować procesji ulicami Białobrzegów, ale po każdej Mszy Św. uczcimy Najświętsze Ciało Chrystusa przez rozważanie Słowa Ewangelii i procesję eucharystyczną wokół świątyni. Proszę już dziś,  aby rodzice dzieci komunijnych zorganizowali kwiaty i koszyczki do sypania podczas procesji, zarówno w Białobrzegach jak i w Ryni. Zapraszam też wszystkich ministrantów i kandydatów do udziału w uroczystości.

4/ Kustosz Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Radzyminie zaprasza wszystkich na poświecenie kościoła 30.05 godz. 13.00.

5/ Zachęcam do lektury czasopism katolickich.

6/ Comiesięczne spotkanie ojców, mężczyzn ze Słowem Bożym odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 20.00. Zapraszam stałych uczestników oraz nowych chętnych.

7/ Wójt gminy Nieporęt przypomina, że trwa Narodowy Spis Powszechny. Kiedy rachmistrz spisowy zadzwoni do nas TYLKO z jednego numeru 22 828 88 88 należy podjąć rozmowę i nie  odmawiać. Można także dokonać spisu przez internet na stronie  spis.gov.pl

8/ Jeszcze przed rozpoczęciem wakacji zapraszam wszystkich kierowców i ich pasażerów do wspólnej modlitwy skierowanej do św. Krzysztofa, w intencji bezpiecznego podróżowania i używania pojazdów przez kolejny rok. W niedzielę 13 czerwca po każdej Mszy Św. dokonam poświecenia naszych pojazdów. Jak co roku ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na organizowanie środków transportu dla misjonarzy.

9/ Na początku wakacji pragnę zorganizować spływ kajakowy dla młodzieży szkoły średniej i ojców ze swoimi pociechami. Spływ rzeką Wieprz na Lubelszczyźnie potrwa 13 dni. Więcej informacji będzie można uzyskać indywidualnie. Spotkanie organizacyjne będzie w nd. 13.06 o godz. 18.00.

10/ Osoby, które deklarowały wyjazd na Jasną Górę proszę o wpłacanie zaliczek do p.Basi.

11/ Mamy do wykonania ocieplenie stropu kościoła. Materiał już jest zebrany, ale potrzeba 6 mężczyzn. W sobotę 12.06 od 8.00 zapraszam chętnych do pomocy, jednak wolałbym wiedzieć wcześniej na kogo mogę liczyć.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.