OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25.03.2018 r. Niedziela Palmowa

1/ Wczoraj zakończyły się Misje Św. w naszej parafii, wielu Parafian uczestniczyło w tych szczególnych dniach Bożej Łaski. Przeżyliśmy odnowienie przyrzeczeń Chrztu Św., przyrzeczeń Sakramentu Małżeństwa, nabożeństwo przebłagalne, chorzy przyjęli Sakrament Namaszczenia.

Wiele osób skorzystało z Sakramentu Pojednania. Na pamiątkę tego czasu odnowienia naszej wiary na placu stanął nowy krzyż misyjny. Pragnę podziękować panom, którzy podjęli trud przygotowania i ustawienia go na miejscu starego krzyża; Andrzej KILJAN, Stanisław BONDYRA, Paweł WITOSZEK, Tadeusz KULESZA, Krzysztof TYCZYŃSKI, Stanisław PATEREK.

Dziękuję również Dyrekcji naszej szkoły, Nauczycielom, p. Katechetce i Rodzicom za pomoc w organizowaniu rekolekcji szkolnych.

2/ Serdecznie dziękuję wszystkim za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.

3/ Spotkanie kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się dziś po Mszy Św. o godz. 12.30

4/ Organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Ołtarzewa we wt. 27.03.2018 r. Zbiórka chętnych o godz. 14.00. Zgłoszenia osób zainteresowanych wyjazdem przyjmuje p.Basia.

5/ Ostatnie dni przed Świętami Wielkanocnymi to czas przygotowań. Dlatego zapraszam obie ekipy twórców Grobu P.Jezusa i Szopki ubiegłych lat do pracy nad tegorocznymi dekoracjami Grobu i Ciemnicy. Zaczniemy już jutro po wieczornej Mszy Św.

6/ Ostatnia okazja do spowiedzi przed Świętami tylko w Śr. od 16.30

7/ Spotkanie ministrantów i próba przedświąteczna odbędzie się w środę 28.03 po Mszy Św. czyli ok. 17.30 w kościele. Proszę rodziców o podanie informacji kto będzie obecny w czasie Triduum Paschalnego w parafii.

8/ Zachęcam do kupowania i czytania naszej prasy katolickiej. W aktualnym numerze tyg. IDZIEMY znajdziemy artykuł o miejscu ukrzyżowania i grobu Pana Jezusa.

9/ Ponieważ w Niedzielę Palmową jest zwykle trochę więcej uczestników Mszy Św. już dziś zapraszam wszystkich na wielkie wydarzenie – nawiedzenie naszej parafii przez kopię cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Przyjedzie wtedy ks. Abp. Henryk HOSER, aby udzielić naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania W niedzielę 8 kwietnia od 18.00 Szczegóły w ogłoszeniach za tydzień i na stronie internetowej naszej parafii.

Program liturgii w czasie Triduum i Świąt Paschalnych

godz.  10.00 w katedrze Warszawsko-Praskiej Msza Św. Krzyżma

z udziałem biskupów i większości kapłanów naszej diecezji.

godz. 19.00 Msza Św. Wieczerzy Pańskiej spotykamy się w naszym

parafialnym Wieczerniku w Białobrzegach.

godz. 15.00 LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ z nowenną i koronką w Ryni

godz. 17.30 DROGA KRZYŻOWA ulicami Białobrzegów. Zaczynamy

przy krzyżu na Osiedlu Wojskowym, obok poczty i idziemy

w skupieniu ulicami Wojska Polskiego i Wczasową do

kościoła. Można zabrać ze sobą zapalone lampki i znicze.

Zapraszam   też przynajmniej 10 mężczyzn, w celu organizacji

niezbędnej Służby Porządkowej, dla naszego bezpieczeństwa.

godz. 19.00 LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ w Białobrzegach

Za udział w Adoracji Krzyża podczas Liturgii można uzyskać odpust zupełny.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W tym dniu początek nowenny do Bożego Miłosierdzia

Wielka Sobota

Adoracja przy Grobie Pańskim od 9.00 do 18.00

Święcenie pokarmów w Białobrzegach 8.30, 9.00 10.00 13.00

w Ryni godz. 11.00

godz. 15.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia

Przy tej okazji będzie można nabywać wodę święconą.

godz. 20.00 Wigilia Paschalna z procesją

Niedziela Wielkanocna