OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.04.2020 r. III Niedziela Wielkanocna

1/  Od  piątku po Mszy Św. w dni powszednie będziemy modlić się Litanią Loretańską podczas nabożeństw majowych po Mszy Św. wieczornej, w niedzielę o godz. 8.00. Natomiast w Ryni litania śpiewana jest o 17.00.

2/ W piątek 1 maja, przypada Pierwszy Piątek Miesiąca, okazja do spowiedzi miesięcznej. w Ryni od 16.30 a o 17.00 Msza Św. i Litania do Serca P. Jezusa. Natomiast w Białobrzegach okazja do spowiedzi od 18.00 potem Msza Św. o 18.30 Litania i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00

3/ 2 maja przeżywać będziemy przesunięta z niedzieli Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Św. w tym dniu o godz. 8.30  18.00 i w Ryni o 19.00.(może się odrobinę opóźnić)

Jest to także pierwsza sobota miesiąca, dlatego zapraszam szczególnie na Mszę Św. o godz. 18.00 a po nabożeństwie majowym podejmiemy modlitwę różańcową wynagradzającą N.M.P. wszelkie zniewagi jakich doznaje Jej Serce od grzeszników.

4/ Przypominam, że zgodnie z najnowszymi przepisami dotyczącymi udziału wiernych we Mszy Św. w każdym kościele liczba wiernych zależy ma od powierzchni 1 wierny na 15 m2.Ponieważ powierzchnia użytkowa naszego kościoła  wynosi :

Nawa główna  98 m2, czyli może w niej przebywać 6 osób.

Kruchta i kaplica Miłosierdzia 30 m2 czyli mogą tam przebywać 2 osoby.

Natomiast w Ryni  powierzchnia nawy głównej wynosi 106 m2, więc we Mszy Św. może uczestniczyć max.7 osób. Starajmy się będąc w świątyni zachować bezpieczne 2-3 m. odległości od siebie nawzajem, zajmując miejsca, podchodząc do komunii Św. czy wychodząc z kościoła.

5/ Zachęcam do lektury czasopism katolickich. Warto przeczytać artykuł o Lekturze Pisma Św. w związku z rozpoczynającym się Tygodniem Biblijnym w „GOŚCIU NIEDZIELNYM”, w tygodniku „IDZIEMY” ks. Waldemar Chrostowski o czytaniu Biblii „Biblia: dom wyznawców Chrystusa” natomiast o. Jacek Salij napisał dobry artykuł „Rodzina małym Kościołem”,

6/ W najbliższy czwartek zapraszam na comiesięczne spotkanie ojców,  mężczyzn ze słowem Boga Ojca. Spotkanie będzie wirtualne, należy zgłosić się SMS na nr tel. 506 917 779 i w czw. połączymy się przez aplikację ZOOM.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.