OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.05.2018 r. UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚW.

1/ Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, Msze Św. w tym dniu o 8.30 w Białobrzegach, o 10.30 w Ryni i o 12.30 Msza Św. na boisku szkolnym, a po niej procesja do 4 ołtarzy w kierunku kościoła. Niech dekoracje w oknach i na zewnątrz naszych domów będą wyrazem naszej wiary i radości z tego, że Pan Jezus przechodzi naszymi ulicami.

Proszę o pomoc w procesji: mężczyzn do niesienia sztandarów, baldachimu, nagłośnienia, ministrantów, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w ich strojach, oraz dziewczynki do sypania kwiatów. Wszystkich zachęcam, aby modlitwą i śpiewem wziąć czynny udział w procesji.

2/ Próba dla ministrantów przed uroczystością odbędzie się w środę o g. 19.00

3/ Od poniedziałku do Uroczystości Bożego Ciała w czwartek 31 maja dzieci pierwszokomunijne obu klas 3 będą przychodzić na Msze Św. o godz. 17.00 w swoich strojach komunijnych.

4/ W tym tygodniu rozpoczyna się czerwiec. W Pierwszy Piątek miesiąca okazja do spowiedzi miesięcznej, i adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

5/ Chorych z Komunią Św. odwiedzę w sobotę, ale dopiero po godz. 12.30, ponieważ wcześniej będę uczestniczył w święceniach kapłańskich w naszej Katedrze Warszawsko-Praskiej. Przy tej okazji proszę wszystkich wiernych o modlitwę za nowo wyświęcanych kapłanów – neoprezbiterów.

6/ Od początku czerwca do końca sierpnia Msza Św. wieczorna w dni powszednie sprawowana będzie o godz. 19.00. A w czerwcu nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będą odprawiane po Mszy Św.

7/ Zachęcam do czytania naszej prasy katolickiej, w dzisiejszym numerze tygodnika „IDZIEMY” znajdziemy artykuły o tym jak ewangelizować i jak rozmawiać z osobami niewierzącymi.

Natomiast w „Gościu Niedzielnym” ciekawy artykuł o Bożym Ciele. Dzieci zachęcam do lektury „Małego Gościa Niedzielnego”, jest tam wiele informacji o przebiegu Mistrzostw Świata w piłce nożnej.

8/ Dziękuję wszystkim osobom, które złożyły ofiary na zakup nagłośnienia.

9/ Jak zawsze zapraszam dzieci po zakończeniu Mszy Św. po indywidualne błogosławieństwo, a potem po lizaki.

10/ W niedzielę 10 czerwca o godz. 12.15 z Placu Trzech Krzyży w Warszawie wyruszy XIII Marsz dla Życia i Rodziny. Zachęcam do udziału w marszu wszystkich Parafian a szczególnie rodziny z dziećmi. Więcej informacji można znaleźć na plakacie w gablocie i ulotkach.

11/ Pielgrzymi wyruszający na Jasną Górę w sobotę 02.06 , gromadzą się o godz. 4.30 na pętli autobusowej przy osiedlu.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.