OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27 grudnia 2020 r. Niedziela Św Rodziny

1/ Na zakończenie starego roku 31 grudnia zostanie odprawiona Msza Św. o godz. 18.00. i nabożeństwo dziękczynne. Zapraszam wszystkich, którzy mają za co dziękować Panu Bogu.

2/ W najbliższy piątek 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Chcemy zawierzyć Jej opiece nas samych i wszystkie nasze sprawy w nowym roku 2021. Msze Św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Udział we Mszy Św. jest obowiązujący dla wszystkich katolików. Z powodu uroczystości w piątek nie ma postu.

3/ W sobotę 2 stycznia zapraszam na nabożeństwo i różaniec fatimski po Mszy Św. wynagradzającej o godz. 7.00

4/ Przez cały styczeń Msze Św. w Białobrzegach w dni powszednie będą odprawiane nadal o godz. 7.00. Wyjątek stanowi piątek  8 stycznia. Msza Św. w Ryni o 17.00. a w Białobrzegach o 18.30. a po niej adoracja.

5/ Z powodu ograniczeń epidemicznych nie możemy przeżyć tradycyjnej wizyty duszpasterskiej w mieszkaniach parafian. Dlatego pragnę zaproponować, abyśmy podjęli inny sposób modlitwy o błogosławieństwo dla mieszkańców. W kolejnych dniach zgodnie z poniższym planem będzie odprawiana Msza Św. o godz. 18.00, na którą zapraszam mieszkańców konkretnych ulic lub domów. Postarajmy się, aby z każdego domu wzięła w niej udział przynajmniej jedna osoba. Przynieśmy do kościoła krzyże,  wiszące w naszych domach, które posłużą do pobłogosławienia domowników. Można też przygotować naczynia na wodę święconą oraz kartki z różnymi prośbami, intencjami mieszkańców, które będziemy odczytywać na Mszy św. i wspólnie powierzać Panu Bogu w modlitwie powszechnej. Jeśli ktoś zechce składać ofiary rodzinne na potrzeby kościoła, może to uczynić w kopertach z adresem i  nazwiskiem ofiarodawcy. Ofiary kolędowe w tym roku przeznaczymy na spłatę wykonanej wentylacji,  a w Ryni na planowane w przyszłym roku malowanie kaplicy.

We wtorek 29 grudnia o godz. 18.00 w Ryni zapraszam na Mszę Św. mieszkańców ul. Radzymińskiej, Stegna, Polnej, Spacerowej i Wczasowej.

W środę 30 grudnia o godz. 18.00 w Ryni mieszkańców ul. Głównej z numerami nieparzystymi.

W sobotę 2 stycznia o godz. 18.00 w Ryni mieszkańców ul. Głównej z numerami parzystymi.

(Ta sobotnia Msza Św. będzie sprawowana już według porządku niedzielnego.) Oczywiście ten plan jest  tylko sugestią. Jeśli komuś, z różnych powodów, nie pasuje jeden termin, może przyjść na Mszę Św. innego dnia. Chodzi przede wszystkim o rozłożenie obecności na kilka dni, aby liczba wiernych nie była zbyt duża.

6/ Dziękuję za ofiary składane na ogrzewanie i bieżące potrzeby kościoła, w tym tygodniu wpłynęło 300 zł.

7/ Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali piękne dekoracje świąteczne w Ryni i Białobrzegach, za oświetlenie zewnętrzne kaplicy i kościoła, za ubranie choinek i szopek.

8/ W przyszłą niedzielę zapraszam na spotkanie Kół Różańcowych, a także nowe osoby, które pragną do nich dołączyć.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.