OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28.03.2021 r. Niedziela Palmowa

1/ Niedziela Palmowa wprowadza nas w przeżywanie Męki, Śmierci Pana Jezusa a potem w tajemnicę naszej wiary jaką jest Zmartwychwstanie.Służą temu specjalne Misteria Triduum Paschalnego.

Dlatego zapraszam wszystkich wiernych:

a/ w Wielki Czwartek na Mszę Wieczerzy Pańskiej o 19.00,

w Wielki Piątek zapraszam na:

– Liturgię Męki Pańskiej, w Ryni połączoną z adoracja Krzyża o  17.00

– Liturgię Męki Pańskiej, w Białobrzegach o  19.00. połączoną z adoracją Krzyża Za udział w Adoracji Krzyża podczas Liturgii można uzyskać odpust zupełny. 

b/ W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

W Wielki Piątek rozpoczniemy 9-dniową nowennę przed uroczystością Miłosierdzia Bożego, którą przeżywamy w niedzielę 11 kwietnia. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmówimy podczas adoracji Krzyża, a w kolejne dni po Mszy św.

c/ W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie od 8.30 do 12.00 i od 15.00 do 19.00. Zachęcam do zapisywania się na adorację

Święcenie pokarmów w Białobrzegach o godz. 8.30, 9.00 9.30  12.00 13.00 14.00 

W Ryni poświęcenie pokarmów rozłożymy na dwie grupy o 10.00 i 11.00

d/ Wigilia Paschalna w sobotę po zapadnięciu zmroku czyli o 20.00. Dokładny program wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i stronie naszej parafii.

2/ W związku z zagrożeniem epidemicznym zwracam się z apelem do Wiernych, aby przestrzegać noszenia maseczek, zasad bezpieczeństwa, dystansu społecznego i dezynfekcji rąk. Wiele osób już przebyło chorobę, wiele jest w trakcie szczepienia, mimo wszystko zachowajmy się odpowiedzialnie i z troską o zdrowie i bezpieczeństwo innych. Zajmując miejsce w kościele lub wokół świątyni zachowajmy odpowiednie odstępy od siebie. Wewnątrz naszej świątyni może przebywać równocześnie tylko ok 10 osób,

3/ Spotkanie ministrantów i próba przedświąteczna odbędzie się w środę 31 marca o 16.30 w kościele. Proszę rodziców o podanie informacji kto ze służby liturgicznej będzie obecny w czasie Triduum Paschalnego w parafii.

4/ Ofiary na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbonki przy kracie. Jednocześnie pragnę podziękować za ofiary dotychczas złożone w skarbonce. Bóg zapłać.

5/ Ze względu na potrzebę współpracy duszpasterskiej pragnę przenieść wieczorne Msze św. w dni powszednie na godz. 19.00 wcześniej niż w ubiegłym roku tzn. już od wtorku 6 kwietnia. Osoby które zamawiały Msze św. w kwietniu i maju proszę o odnotowanie tej zmiany w swoich kalendarzach.

6/ Zachęcam do czytania czasopism katolickich. Tygodniki podejmują próbę zrozumienia i wyjaśniania problemu cierpienia w życiu Pana Jezusa i zwykłego człowieka. Jest także „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.