OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28.10.2018 r. XXX Niedziela zwykła.

1/ W tym tygodniu 1 listopada będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych.

Msze Św. 1.11.2018 r. będą odprawiane

o godz. 7.30 w Ryni

o godz. 8.30 w Białobrzegach

o godz. 10.30 w Nieporęcie w kościele później procesja na cmentarzu.

Wypominki „jednorazowe” będą czytane 1 listopada na cmentarzu po wspólnej Mszy Św. i w Dniu Zadusznym 2 listopada na Mszy Św. o godz. 17.00 w Ryni, oraz o godz. 18.30 w Białobrzegach.

Wypominki roczne będą odczytywane jak dotychczas, tzn. w Białobrzegach na Mszy Św. o godz. 8.30 podzielone na 4 części, w kolejne niedziele. Natomiast w Ryni w 1 niedzielę każdego miesiąca

2/ Dzień Zaduszny wypada w Pierwszy Piątek Miesiąca dlatego przed każdą Mszą Św. będzie przez pół godz. okazja do spowiedzi miesięcznej.

Chorych z Komunią Św. odwiedzę od godz. 10.00

3/ Przypominam, że w tygodniu od 1 listopada można uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar doczesnych dla dusz cierpiących w czyśćcu. W tym celu należy:

• wzbudzić w sercu taką intencję,
  • być w stanie łaski uświęcającej,
  • nie mieć przywiązania do jakiegokolwiek grzechu,
  • przyjąć w tym dniu Komunię Św.
  • nawiedzić pobożnie kościół lub kaplicę,
  • odmówić modlitwę w intencjach polecanych przez Ojca Św.

Odpust taki można uzyskać przez 8 dni, raz dziennie.

4/ W pierwszą sobotę miesiąca zapraszam na Mszę Św. o 18.00 i nabożeństwo wynagradzające Najświętszej Maryi Pannie wszelkie zniewagi.

5/ Zapraszam w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy Św. wieczornej na ostatnie już w tym roku nabożeństwa różańcowe.

6/ Zachęcam do czytania czasopism katolickich. W kolejnym numerze „Gościa Niedzielnego”znajdziemy artykuł o odpustach, czyli jak możemy pomóc naszym zmarłym dostać się do nieba. Natomiast w  tygodniku „Idziemy” przeczytamy o znaczeniu Uroczystości Wszystkich Świętych, albo o tym jak przygotować się na odejście z tego świata w artykule „Ostatni dzień życia”.