OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3.01.2021. r. II Niedziela po Narodzeniu Pana Jezusa.

1/ W najbliższą środę będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwaną świętem Trzech Króli. Pan Jezus daje się poznać światu jako Mesjasz-Król, któremu cześć i hołd oddają mędrcy z różnych stron świata.  Msze Św. uroczystości są odprawiane według porządku niedzielnego. Na zakończenie Mszy Św. dokonamy poświęcenia kredy i kadzidła, których użyjemy w naszych mieszkaniach. Kadzidło spalane na węglach niech wypełni nasze domy zapachem miłym Panu- naszą modlitwą. Kreda służy do wykonania napisu na drzwiach K+M+B 2021 r. Aby dać świadectwo, że w tym domu mieszkają ludzie wierzący, a goście za tymi drzwiami mogą spotkać prawdziwie chrześcijańską miłość i pomoc. Taca w tym dniu przeznaczona  jest  na misje.

2/ W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. Jednak kolędy i choinki mogą być w naszych domach i świątyniach do Święta Ofiarowania Pańskiego czyli do 02.02.2020 r. 

3/ Przez cały styczeń Msze Św. w Białobrzegach w dni powszednie będą odprawiane nadal o godz. 7.00. Wyjątek stanowi piątek  8 stycznia. Msza Św. w Ryni o 17.00. a w Białobrzegach o 18.30. a po niej Litania do Serca Pana Jezusa i cicha adoracja.

4/ Z powodu ograniczeń epidemicznych nie możemy przeżyć tradycyjnej wizyty duszpasterskiej w mieszkaniach parafian. Dlatego pragnę zaproponować, abyśmy podjęli inny sposób modlitwy o błogosławieństwo dla mieszkańców. W kolejnych dniach zgodnie z poniższym planem będzie odprawiana Msza Św. o godz. 18.00, na którą zapraszam mieszkańców konkretnych ulic lub domów. Przynieśmy do kościoła krzyże,  wiszące w naszych domach, które posłużą do pobłogosławienia domowników. Można też przygotować naczynia na wodę święconą oraz kartki z różnymi prośbami, intencjami mieszkańców, które będziemy odczytywać na Mszy św. i wspólnie powierzać Panu Bogu w modlitwie powszechnej. Jeśli ktoś zechce składać ofiary rodzinne na potrzeby kościoła, może to uczynić w kopertach z adresem i  nazwiskiem ofiarodawcy. Ofiary kolędowe w tym roku przeznaczymy na spłatę wykonanej wentylacji.

W czwartek 7 stycznia o godz. 18.00 zapraszam na Mszę Św. mieszkańców z bloków 13, 17 i 20 na Osiedlu Wojskowym w Białobrzegach.

W sobotę 9 stycznia o godz. 18.00 zapraszam na Mszę Św. mieszkańców z bloków 23 i 24 na Osiedlu Wojskowym w Białobrzegach.

(Ta sobotnia Msza Św. będzie sprawowana już według porządku niedzielnego.) Oczywiście ten plan jest  tylko sugestią. Jeśli komuś, z różnych powodów, nie pasuje jeden termin, może przyjść na Mszę Św. innego dnia. Chodzi przede wszystkim o rozłożenie obecności na kilka dni, aby liczba wiernych nie była zbyt duża.

5/ Dziękuję za ofiary złożone przez mieszkańców Ryni podczas Mszy Św. kolędowych.

6/ Dziękuję także za ofiary składane na rzecz naszego parafialnego CARITAS. Tuż przed Wigilią rozdaliśmy 22  paczki świąteczne o łącznej wartości 2094 zł.

Plan Mszy Św. kolędowych na kolejny tydzień

11 stycznia poniedziałek  bloki 25, 26 i 47

13 stycznia środa  bloki 62 i 63

14 stycznia czwartek bloki  89 i 90

15 stycznia piątek  bloki 91 i 92

16 stycznia sobota bloki 109 i 110

18 stycznia poniedziałek mieszkańcy domów przy ul. Plażowej  i Wczasowej

19 stycznia wtorek mieszkańcy domów przy ul. Kąpielowej i Piwnej.

20 stycznia środa mieszkańcy domów przy ul. Wojska Polskiego

21 stycznia czwartek w int.  wszystkich mieszkających poza granicami naszej parafii, którzy z różnych względów chcą tworzyć z nami wspólnotę parafialną, rodziców i dzieci, nauczycieli i pedagogów naszej szkoły i przedszkola, żołnierzy pracujących w formacjach wojskowych na terenie Białobrzegów.

Wszystkie Msze Św. odprawiane będą w kościele parafialnym o godz. 18.00 Zachęcam, aby brać w nich udział w pełni przygotowanym tzn. po spowiedzi, w stanie łaski uświęcającej.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.