OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31.05.2020 r. Niedziela Zesłania Ducha Św.

1/ W związku z nowymi przepisami nt. epidemii Biskup naszej diecezji przypomina, że choć nie ma już ograniczeń liczby wiernych obecnych na Mszy Św. jednak nadal obowiązkowe jest:

  • zasłanianie ust i nosa przez wiernych w kościołach
  • zachowanie dystansu społecznego (odległość 2 metrów z wyjątkiem rodzin i osób wspólnie mieszkających ze sobą)
  • zachowanie wszelkich norm służących bezpiecznemu i godnemu udzielaniu i przyjmowaniu Komunii Świętej.

Informacje na temat przebiegu uroczystości Bożego Ciała: wszystko wskazuje na to, że tradycyjna procesja do 4 ołtarzy nie będzie mogła się odbyć. Możemy natomiast uczcić Najświętsze Ciało Pana Jezusa przez przyjęcie Komunii św. w tym dniu i adorację w kościele. Zachęcam aby zgłaszać się rodzinami na dyżury adoracyjne w Białobrzegach i w Ryni po Mszy św. aż do 19.00. Lista adoracji jest wyłożona przy wejściu do kościoła.

2/ W związku z powyższym od początku czerwca nie będzie już dodatkowych Mszy św. wieczornych w soboty i niedziele o 19.00. w Ryni i w Białobrzegach o 20.00. Osoby które rezerwowały Msze św. w niedzielne wieczory zapraszam do zakrystii w celu przesunięcia tych intencji.

3/ Od jutra zaczynamy nabożeństwa z Litanią do Najświętszego Serca P.Jezusa. Przypominam, że w czerwcu Msza Św. wieczorna w dni powszednie w Białobrzegach będzie sprawowana o godz. 19.00.

4/ Jutro obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

5/ W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi w Ryni od 16.30 do Mszy św. o 17.00. W Białobrzegach spowiedź od 18.00.  Msza  św. o 18.30 po niej nabożeństwo i adoracja Najświętszego Sakramentu do 20.30. Chorych z Komunią Św. pragnę odwiedzić wyjątkowo w piątek od 9.30. Adresy chorych proszę zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.

6/ Zachęcam do lektury czasopism katolickich. W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” artykuł o tym jak zwykła rodzina może być dla dzieci drogą do świętości. W tygodniku „IDZIEMY” możemy przeczytać o działaniu Ducha Św. i jego owocach w życiu człowieka wierzącego.

7/ Składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za ofiary na utrzymanie kościoła i kaplicy. Kółkom Różańcowym, Apostolstwu Modlitwy i wspólnotom Parafian gorąco dziękuję za Msze Św. i wspólną modlitwę sprawowaną w mojej int. z okazji 25-lecia święceń kapłańskich. Dziękuje także za piękne życzenia i prezenty.

8/ Rozpoczęły się rekolekcje przygotowujące 7 diakonów do święceń kapłańskich. Proszę o modlitwę w ich intencji, aby nowo wyświęceni kapłani byli dobrymi narzędziami w ręku Pana Boga, dla dobra całego Kościoła. Módlmy się także o nowe powołania.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.