OGŁOSZENIA PARAFIALNE 6.12.2020 r.

1/ W dni powszednie zapraszam o 7.00 na Roraty – Mszę oczekiwania z Maryją na narodzenie Jej Syna.

2/ We wtorek będziemy przeżywać uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam na Mszę Św. roratnią a także na Adorację Najświętszego Sakramentu od 12.00 do 13.00 podczas Godziny Łaski. https://niezbednik.niedziela.pl/artykul/321/Godzina-Laski-8-grudnia-godz

3/ W czwartek na Roratach zostanie odprawiona Msza św. w intencji Apostolstwa Modlitwy.

4/ Opłatki wigilijne są dostępne dziś w zakrystii po Mszy Św., a także będą rozprowadzane przez księdza proboszcza. Przy okazji przeprowadzimy ankietę osób zainteresowanych wizytą duszpasterską po nowym roku. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na opłacenie systemu wentylacji w kościele i prac dekarskich na dachu.

5/ Mamy także świece, które tradycyjnie zapalamy podczas kolacji wigilijnych i świątecznych posiłków. Dochód zebrany przy tej okazji przeznaczony jest na organizowanie posiłków dla osób biednych w diecezji. W tym przypadku zapalona świeca jest symbolem naszego zaproszenia do stołu dla osób samotnych lub biedniejszych od nas.

6/ W grudniu mamy jeszcze wolne intencje Mszy św. w dni powszednie na roratach o 7.00.

7/ Dzieci i młodzieży zapraszam na adwentowy Dzień skupienia. W najbliższą sobotę 12 grudnia w kościele i na plebanii od 10.00. Zaproszenie skierowane jest do kandydatów do bierzmowania obu grup, do ministrantów i ministrantek, do uczniów kl. 6, 7 i 8.

PLAN DNIA SKUPIENIA    „WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ”  (wywieszony także na tablicy ogł.)

10.00 Powitanie uczestników. Modlitwa / pieśń do Ducha Świętego

10.10 WPROWADZENIE W EUCHARYSTCZNY RUCH MŁODYCH

Przedstawienie postaci św. Stanisława Kostki SJ

10.40 Rachunek Sumienia

11.00 Spowiedź/Adoracja Najświętszego Sakramentu / Pieśni uwielbienia

11.45 Wprowadzenie w medytację ignacjańską – o. Mariusz Bigiel SJ

12.15 Medytacja przez Najświętszym Sakramentem w ciszy

12.45 Podsumowanie medytacji – o. Mariusz Bigiel

13.00 Przerwa na posiłek

13.45 Wprowadzenie w duchowość Eucharystycznego Ruchu Młodych – o. Mariusz

14.15 Eucharystia 

15.15 Zakończenie Dnia skupienia 

8/ Adwentowy Dzień Pokutny dla dorosłych i okazja do spowiedzi przedświątecznej  będzie w następną sobotę 19 grudnia. Plan tego dnia zostanie przedstawiony w przyszłą niedzielę.

9/ Bóg zapłać za indywidualne ofiary na prace remontowe, w tym tyg. wpłynęła ofiara indywidualna 200 zł

10/ Zachęcam do czytania czasopism katolickich

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.