OGOSZENIA PARAFIALNE 27.10.2019 r. XXX Niedziela zwykła

1/ W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Korzystając z doświadczenia ubiegłego roku Msze Św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 7.30. w Ryni, o 8.30. w Białobrzegach, i o 10.30. w Nieporęcie. Potem procesja po cmentarzu w czasie której modlimy się wymieniając zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Natomiast wypominki roczne czytane są w każdą niedzielę po Mszy Św. o 8.30. a w Ryni w 1 niedzielę miesiąca po Mszy Św. o g.10.30 Przygotowania do Uroczystości Wszystkich Świętych to nie tylko uporządkowane groby bliskich. Przygotujmy nasze serca przez spowiedź, aby uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar doczesnych dla dusz cierpiących w czyśćcu. W tym celu należy:

        a/ wzbudzić w sercu taką intencję,

        b/ być w stanie łaski uświęcającej (po spowiedzi)

        c/ nie mieć przywiązania do żadnego grzechu.

        d/ przyjąć w tym dniu Komunię Św.

        e/ nawiedzić pobożnie kościół lub kaplicę.

        f/ odmówić modlitwę w intencjach polecanych przez Ojca Św. Odpust taki można uzyskać przez 8 dni, raz dziennie. Z sakramentu Spowiedzi można skorzystać codziennie przed Mszą Św.

Z racji Uroczystości w piątek 1 listopada nie ma postu. Tego dnia po Mszach Św. będzie Litania do Serca P.Jezusa oraz akt wynagradzający.

2/ Chorych z Komunią Św. odwiedzę w sobotę 02.11.2019 r. od g. 9.30. Adresy nowych chorych proszę zgłaszać w zakrystii po Mszy Św. Sobota 2.11 dzień zaduszny i jednocześnie Pierwsza Sobota Miesiąca. Dlatego po Mszy Św. wieczornej oprócz modlitwy wypominkowej będziemy modlić się na Różańcu w intencjach wynagradzających.

3/  Są jeszcze wolne intencje Mszy Św. w tym tygodniu w środę i czwartek

4/ Zachęcam do czytania naszych czasopism katolickich. W tygodniku Idziemy artykuł ks. Józefa Augustyna nt. świętości, oraz w Gościu Niedzielnym znajdziemy na płycie film „CUD Z LOURDES”

5/ Oczywiście jak zawsze dzieci po Mszy Św. otrzymają indywidualne błogosławieństwo, a od ministrantów lizaki.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.