Plan WIZYTY KOLĘDOWEJ (02-07.01.2017)

Z radością rozpoczynamy Noworoczną Wizytę Kolędową w domach naszych parafian.
Poniżej (w linku) podajemy porządek tej wizyty na dni od 2 do 7 stycznia 2017 r.
Kolejne dni kolędowe podamy w późniejszym czasie 🙂

Wizyta kolędowa 02-07.01.2017

Niech pomocą w przyjęciu kapłana będzie też dla nas poniższa garść dobrych wskazówek i wyjaśnień:

• Wizyta kolędowa kapłana jest zaproszeniem Chrystusa do naszych mieszkań.
  • Przychodzący kapłan modli się w intencjach osób mieszkających w tym domu, błogosławi mieszkanie i wprowadza obecność Bożą w naszą codzienność.
  • Spotkanie kapłana z domownikami jest równocześnie okazją bliższego poznania parafian, ich radości i problemów.
  • Przy tej okazji warto z otwartością pytać kapłana o sprawy, które leżą nam na sercu.
  • Kolęda nie ma nic wspólnego z tzw. „pojawieniem się księdza dla zebrania pieniędzy”, a wszelkie ofiary składane przy tej okazji są całkowicie dobrowolne i przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.
  • Zachęcamy aby na wizytę w centralnym pokoju ustawić stół nakryty czystym (białym) obrusem, ustawić/położyć krzyż i zapaloną świecę, dodatkowo można położyć naczynie z wodą święconą i kropidłem (za kropidło może posłużyć gałązka roślinna).
  • Uczniów szkół prosimy o przygotowanie zeszytów od religii, które chętnie zobaczymy 🙂

Dyszpasterze