Zmiana wśród Księży w Białobrzegach

Drodzy Parafianie, Goście i Przyjaciele naszej Parafii.

W ostatnim czasie pojawiały się już głosy, a teraz stały się faktem. Mogę zatem już otwarcie poinformować, a zostanie to potwierdzone w najbliższą niedzielę, że z dniem 18 września (najbliższy poniedziałek), Ksiądz Robert, zostaje ustanowiony wikariuszem parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Markach, tym samym przestaje już pełnić rolę rezydenta w Białobrzegach.

Nadszedł czas, aby się pożegnać i podziękować. Zapraszam zatem moich drogich Parafian oraz wszystkich Gości, z którymi dane mi było, podczas tych dwóch lat posługi tutaj się spotkać, w najbliższą niedzielę. Podczas każdej Mszy będę mógł jeszcze raz na Was spojrzeć, podziękować i może nawet osobiście porozmawiać czy uściskać się.

Kto zaś dowie się o tym fakcie dopiero w niedzielę, niech nie czuje się rozczarowany, że nie mógł się na to nastawić, czy w jakikolwiek sposób przygotować. Możliwość spotkania, będzie jeszcze w poniedziałek, 18 września, podczas Mszy i nabożeństwa ku czci naszej błogosławionej Patronki – Karoliny Kózkówny. Znamienny, a dla mnie Opatrznościowy jest fakt, że opuszczam tę parafię, właśnie w dniu, kiedy tu, w Białobrzegach, obchodzone jest comiesięcznie Jej wspomnienie.

Ze swej strony, choćby krótko dziękuję za tę piękną, dwuletnią przygodę, podczas której, Pan Bóg dał mi doświadczyć dobroci ludzkiego serca, dojrzewać w Waszym gronie, cieszyć się Waszą życzliwością. Dziękuję za każdy uśmiech, otwartość, dobre słowo. Za wsparcie i wyrozumiałość.

Proszę też, aby nikt nie czuł się w jakikolwiek sposób przeze mnie dotknięty, czy zraniony. Jeśli coś takiego, kiedykolwiek zaistniało z mojej strony, to bardzo przepraszam i proszę o wyrozumiałość.

Był to, dla mnie błogosławiony czas przygody w nowej diecezji i na nowym miejscu, a zwłaszcza wśród Was, który już pozostanie w sercu i pamięci.

Proszę też o Waszą modlitwę, abym to, co Pan Bóg dalej zaplanował, potrafił usłyszeć i z Jego pomocą wypełnić. Dziękuję.
ks. Robert

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.