OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23.06.2019 r. XII niedziela zwykła

1/ W tym tygodniu czeka nas kilka uroczystości.

*Jutro, w poniedziałek 24.06, Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

*W czwartek 27.06 Święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy i równocześnie zakończenie oktawy Bożego Ciała. Na Mszy Św. dokonamy poświęcenia wianków z ziół i kwiatów.

*W piątek 28.06 będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z okazji tej uroczystości jesteśmy zwolnieni z postu piątkowego.

*W sobotę 29.06 przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Jak widać kalendarz zgotował nam w tym tygodniu wiele okazji do spotkań w kościele na Mszy Św. o godz. 19.00.

2/ Spotkanie ojców ze Słowem Bożym, ostatnie przed okresem urlopowym, odbędzie się w najbliższy czwartek ok godz. 20.00 po Mszy św. i nabożeństwie.

3/ Dziękuję za kolejne ofiary indywidualne: na budowę parkingu w tym tygodniu wpłynęło 200 zł.

4/ Rozpoczęły się wakacje dlatego wszystkich gorąco proszę o modlitwę w intencji bezpieczeństwa duszy i ciała, wypoczywających na wakacjach dzieci młodzieży i dorosłych.

5/ Zachęcam do czytania naszych czasopism katolickich, tygodnika „Idziemy” z ciekawym artykułem „Ustąp aby zwyciężyć” i „Gościa niedzielnego”, a w nim kilku artykułów o tym, jak być szczęśliwym ojcem.

6/ Jak zawsze, dzieci zapraszam po indywidualne błogosławieństwo i po lizaki po Mszy Św.

7/ Dziś pragnę podziękować za pięknie przygotowaną uroczystość Bożego Ciała.

P. Bogu za dar Eucharystii i za pogodę. Policjantom i Strażnikom Gminnym za opiekę i bezpieczeństwo wszystkich uczestników procesji.

Rodzicom uczniów klasy 4 pod przewodnictwem p.Moniki Borowej za dekorację I ołtarza i ławki ze szkoły przyniesione na Mszę św.

p. Wiśniewskiemu i p. Madejowi za nagłośnienie stałe i przenośne.

Mieszkańcom Osiedla,  Białobrzegów i Ryni za piękne i pracochłonne dekoracje kolejnych ołtarzy. Dziękuję ministrantom, jednej (!) bielance, wszystkim, którzy nieśli baldachim i chorągwie i p. Organiście za prowadzenie śpiewu.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.