OGŁOSZENIA PARAFIALNE 02.12.2018 r. I Niedziela Adwentu.

1/ Dziś zaczynamy Adwent. Zapraszam w dni powszednie o 7.15. na Roraty – Mszę czuwania z Maryją na narodzenie Jej Syna. Dzieci zapraszam, aby również przychodziły na tę Mszę Św. przed lekcjami. Na Roraty przynosimy lampiony lub świece odpowiednio zabezpieczone przed rozlaniem wosku.

2/ W tym tygodniu wypada I Piątek Miesiąca. Msze Św. w Ryni o 17.00. i w Białobrzegach o 18.30 a po niej adoracja jak zwykle do ok. 20.00. W tym dniu wyjątkowo nie będzie Mszy Św. roratniej. Ks. proboszcz odwiedzi chorych w piątek ale dopiero od godz. 11.00. ponieważ wcześniej pomaga w rekolekcjach adwentowych w innej parafii.

3/ Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii przeżywać będziemy w dniach  9 – 11 grudnia, w niedzielę, poniedziałek i wtorek. Poprowadzi je ks. Piotr Majewski. Będzie też wtedy okazja do spowiedzi przedświątecznej. Spotkanie adwentowe i spowiedź dla uczniów naszej Szkoły Podstawowej zaplanowane jest na wtorek od godz. 9.00.

4/ Wójt i Rada Gminy Nieporęt zapraszają seniorów na spotkanie opłatkowe w najbliższą sobotę 8 grudnia o godz. 13.00 w Auli Szkoły Podstawowej w Stanisławowie Pierwszym. Autokar wyruszy z Ryni ok. 12.15 potem zatrzyma się na przystanku przy Kąpielowej i na pętli przy osiedlu.

5/ Wychowawcy i klerycy Seminarium Duchownego w Warszawie – Tarchominie zapraszają na sztukę teatralną p.t. „Czy zobaczę Cię jutro?” Terminy i godz. spektakli wypisane są na plakacie przed kościołem. Zapraszam.

6/ Caritas naszej Diecezji zachęca do nabywania świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, które już po raz dwudziesty piąty zapalimy na wigilijnym stole jako znak naszej jedności i solidarności z ubogimi. Dobrym zwyczajem jest również zapalenie tej świecy po Wigilii na grobach naszych bliskich zmarłych.

Dzięki funduszom zebranym podczas świątecznej akcji nasza Caritas uzyskuje środki niezbędne do finansowania letniego wypoczynku dzieci i młodzieży, świetlic, Specjalnego Ośrodka Wychowawczego dla Dziewcząt, Domu Samotnej Matki oraz Centrum Interwencji Kryzysowej dla kobiet z dziećmi doświadczających przemocy w rodzinie. Kolejny raz 10 gr. z każdej rozprowadzonej świecy przekazujemy do Caritas Polska na pomoc realizowaną w ramach projektów międzynarodowych.

7/ W naszej parafii świece a także opłatki wigilijne będą dostępne od II niedzieli Adwentu.

8/ Zachęcam do czytania czasopism katolickich „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy”

9/ Jak zawsze, dzieci zapraszam po Mszy Św. po błogosławieństwo i lizaki.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.