OGŁOSZENIA PARAFIALNE 09.12.2018r. II Niedziela Adwentu.


1/ Dziś zaczynamy Rekolekcje Adwentowe, poprowadzi je ks. Piotr Majewski. Konferencje rekolekcyjne jutro i we wtorek o 9.30 i 19.00,  a w Ryni o 17.00

 Spowiedź w poniedziałek i wtorek zaczyna się pół godz. przed każdą Mszą Św. Bardzo proszę, aby robić rachunek sumienia przed spowiedzią i wykorzystać obecność kapłanów z innych parafii, w dniach rekolekcji. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami.

2/  Spotkanie adwentowe i spowiedź dla uczniów naszej Szkoły Podstawowej zaplanowane jest na wtorek od godz. 8.15

 Od środy zapraszam w dni powszednie o 7.15. na Roraty – Mszę św. czuwania z Maryją na narodzenie Jej Syna. Dzieci zapraszam, aby również przychodziły na tę Mszę Św. przed lekcjami.Na Roraty przynosimy lampiony lub świece odpowiednio zabezpieczone przed rozlaniem wosku.

3/ Caritas naszej Diecezji zachęca do nabywania świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, które już po raz dwudziesty piąty zapalimy na wigilijnym stole, jako znak naszej jedności i solidarności z ubogimi. Dobrym zwyczajem jest również zapalenie tej świecy po Wigilii na grobach naszych bliskich zmarłych.

 Dzięki funduszom zebranym podczas świątecznej akcji, nasza Caritas uzyskuje środki niezbędne do finansowania letniego wypoczynku dzieci i młodzieży, świetlic, Specjalnego Ośrodka Wychowawczego dla Dziewcząt, Domu Samotnej Matki oraz Centrum Interwencji Kryzysowej dla kobiet z dziećmi doświadczających przemocy w rodzinie. Kolejny raz 10 gr. z każdej rozprowadzonej świecy przekazujemy do Caritas Polska na pomoc realizowaną w ramach projektów międzynarodowych.

Ze względu na cel tej akcji, cena świec to 6 zł. lub więcej, jeśli ktoś może i chce zrobić coś dobrego dla potrzebujących. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

4/ W naszej parafii opłatki wigilijne będą dostępne po Mszach Św. Proszę również o kontakt pomocników kościelnych, którzy w ubiegłych latach podejmowali posługę roznoszenia opłatków do mieszkań parafian.

5/ Proszę także o kontakt osoby, które chciałyby wykonać dekorację Bożonarodzeniową – Szopkę i choinki.

6/ Wychowawcy i klerycy Seminarium Duchownego w Warszawie – Tarchominie zapraszają na sztukę teatralną p.t. „Czy zobaczę Cię jutro?” Terminy i godz. spektakli wypisane są na plakacie przed kościołem.Zapraszam.

7/ Ministrantów i ich rodziców zapraszam na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się 16 grudnia. Rozpoczniemy  o 14.15 wyjazdem na spektakl do seminarium,a po powrocie poczęstunek i inne atrakcje.

8/ Zachęcam do czytania czasopism katolickich „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy”.

9/ Jak zawsze, dzieci zapraszam po Mszy Św. po błogosławieństwo i lizaki.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.