OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10.05.2020 r. V Niedziela Wielkanocna

1/ W związku z zaistniałą sytuacją epidemii, wiele ograniczeń prowadzi nas do decyzji nt. I Komunii Św. Po konsultacjach z rodzicami ogłaszam, że dzieci z aktualnej klasy III będą miały swoją uroczystość dopiero 23 maja 2021 roku, czyli jako czwartoklasiści. Tydzień później, czyli 30 maja 2021 roku będzie I Komunia Św. uczniów, którzy będą wtedy w III klasie. Plany te są dosyć odległe, dlatego należy tu dodać „o ile Bóg pozwoli” i nie wydarzy się nic, co mogłoby temu przeszkodzić.

2/ W tym tygodniu przeżywać będziemy w środę 13 maja, wspomnienie M.B.Fatimskiej – rocznica zamachu na św. Jana Pawła II, święto  św. Macieja Ap. w czwartek a w sobotę św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

3/ Zachęcam do lektury czasopism katolickich. Warto przeczytać artykuł o rozumieniu czym jest Boski gniew i popularne określenie „kara Boska” w „GOŚCIU NIEDZIELNYM”. Natomiast w tygodniku „IDZIEMY” polecam dwa artykuły. Pierwszy o powołaniu do kapłaństwa „Bliźniacy w koloratkach”, drugi o religijności i duchowości zatytułowany „Religia czy duchowość?”.

4/ Składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za ofiary na utrzymanie kościoła i kaplicy. W tym tygodniu złożono 350 zł.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.