OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12.08.2018 r. XIX Niedziela zwykła.

1/ W najbliższą środę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. sprawowane będą jak w niedzielę. Każdy katolik w naszym kraju zobowiązany jest do udziału we Mszy Św. w tym dniu, podobnie jak w niedziele. Na każdej Mszy św. dokonujemy poświęcenie bukietów ziół i kwiatów, które są wyrazem naszej wdzięczności za plony pól, sadów i ogrodów.

 

2/Jest to również Dzień Wojska Polskiego i Rocznica Cudu nad Wisłą, dlatego będziemy się modlić za poległych w Bitwie Warszawskiej 1920 r. Pamiętajmy też w naszych modlitwach o żołnierzach wszystkich formacji, obrońcach pokoju i bezpieczeństwa, prosząc o opiekę nad nimi Matkę Bożą Zwycięską, Patronkę naszej diecezji.

3/ W sobotę, 18 sierpnia, Nabożeństwo do Patronki naszej parafii Bł. Karoliny po Mszy Św. o godz. 19.00. Będziemy prosić ją o wstawiennictwo w intencjach, które zwykle składamy do skrzynki przy wejściu do kościoła.

4/ Przyszła niedziela to będzie 3 niedziela miesiąca, okazja do wsparcia dzieł charytatywnych w parafii i diecezji.

5/ Zachęcam do czytania katolickich czasopism „Gościa Niedzielnego” a w nim artykuł o dogmacie Wniebowzięcia NMP, oraz „Idziemy”, artykuł o Matce Bożej i rożnych formach pobożności Maryjnej.

6/ Jak zawsze zapraszam dzieci po zakończeniu Mszy Św. po indywidualne błogosławieństwo, a potem po lizaki.

7/ Ogłoszenie dotyczące pielgrzymki autokarowej na Jasną Górę w dniu 14 sierpnia: autobus zaczyna zbierać pielgrzymów od Ryni już o 4.30 potem dopiero przystanek na pętli w Białobrzegach i dodatkowy w Nieporęcie.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.