OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13.12.2020 r. III Niedziela Adwentu

1/ Wszystkich dorosłych Parafian zapraszam na Adwentowy Dzień Pokutny w najbliższą sobotę 19 grudnia. Msza Św. roratnia zostanie odprawiona wyjątkowo  o godz. 9.00 w Białobrzegach  o 16.00 Msza Św. w Ryni i o 18.00 Msza Św. w Białobrzegach. Podczas każdej Mszy Św. będzie okazja do spowiedzi, przyjadą księża spowiednicy z sąsiednich parafii. Nasze przygotowanie poprowadzi jezuita ks. Mariusz BIGIEL.

2/ Dziękuję bardzo młodym uczestnikom wczorajszego spotkania adwentowego i ich rodzicom, z udział wspaniałą atmosferę i modlitewne skupienie.

3/ Dziękuję bardzo naszemu elektrykowi panu Krzysztofowi Tyczyńskiego za wielki wkład pracy i materiałów w instalację sterującą nową wentylacją w kościele. Dziękuję panom którzy wykonali iluminacje świąteczną wokół naszego kościoła Dziękuję wszystkim którzy z narażeniem zdrowia pomagali przy roznoszeniu opłatków Potrzebuję jeszcze chętnych osób do przygotowania szopki i ubrania choinek. Zapraszam 22.12 we wtorek od godz. 18.00

4/ Spotkanie formacyjne ojców odbędzie się wyjątkowo w najbliższy czwartek o godzinie 19:00 na plebanii zapraszam.

5/ Zachęcam do czytania czasopism katolickich. O prześladowaniu chrześcijan na wschodzie możemy przeczytać w artykule „Kto obroni chrześcijan?” w tygodniku IDZIEMY Są tam też wrażenia wielu osób z wizyt duszpasterskich. Natomiast w GOŚCIU NIEDZIELNYM polecam artykuły o cudownym wizerunku i kulcie Matki Bożej w Guadelupe oraz o poważnym traktowaniu wiary i Słowa Bożego „Zapalone lampy”.

6/ Opłatki wigilijne są dostępne dziś w zakrystii po Mszy Św. Mamy także świece CARITAS, które tradycyjnie zapalamy podczas kolacji wigilijnych i świątecznych posiłków. Dochód zebrany przy tej okazji przeznaczony jest na organizowanie posiłków dla osób biednych w diecezji. W tym przypadku zapalona świeca jest symbolem naszego zaproszenia do stołu dla osób samotnych lub biedniejszych od nas.

7/ W grudniu mamy jeszcze wolne intencje Mszy św. w dni powszednie na roratach o 7.00.

8/ Na tablicy ogłoszeń wiszą plakaty; o rekolekcjach dla mężczyzn, które poprowadzi ks. Dominik Chmielewski założyciel ruchu „Wojownicy Maryi” oraz akcji „Męski Różaniec” organizowanej w par. św. Jana Pawła w Radzyminie.

9/ W minioną niedzielę w całej Polsce była przeprowadzana zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie. U nas taka zbiórka będzie w przyszłą niedzielę (III miesiąca- nd. charytatywną). Wiemy, że dzięki tej akcji wiele kościołów za naszą wschodnią granicą, zostało odnowionych i przywróconych wiernym.

10/ Nabożeństwo do Bł. Karoliny zostanie odprawione  18.12 po roratach.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.