OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16.05.2021 r. Wniebowstąpienie Pańskie

1/ Jutro przeżywamy w Kościele uroczystość św. Andrzeja Boboli – patrona naszej diecezji.

2/ Najbliższa niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Św. przygotowujemy się do niej przez codzienną modlitwę nowenną o Duchu Św. Zapraszam także na wieczorne czuwanie w sobotę po Mszy Św. Będziemy rozważać Słowo Boże i modlić się śpiewem.

3/ W niedzielę 23.05 dzieci z kl. 4 przyjmą po raz pierwszy p.Jezusa do swoich serc, podczas Mszy Św. o 10.00. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sob. od 16.30. A już jutro pierwsza próba przed komunią o 17.30

Tydzień później Komunię Św. przyjmą po raz pierwszy dzieci z kl. 3

4/ Wójt gminy Nieporęt przypomina, że trwa Narodowy Spis Powszechny. Kiedy rachmistrz spisowy zadzwoni do nas TYLKO z jednego numeru 22 828 88 88 należy podjąć rozmowę i nie  odmawiać. Można także dokonać spisu przez internet na stronie  spis.gov.pl

5/ Zachęcam do lektury czasopism katolickich. Tygodnik „Idziemy” podejmuje temat małżeństwa i rozwodów w Biblii w artykule o.Jacka Salija „Czy Ewangelia dopuszcza rozwody?”

6/ Dziś trzecia niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone są na utrzymanie naszego diecezjalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. A po Mszy św. jak zwykle p.Basia będzie zbierać datki na parafialne koło Caritas.

7/ Na początku wakacji pragnę zorganizować spływ kajakowy dla młodzieży szkoły średniej i ojców ze swoimi pociechami. Spływ rzeką Wieprz na Lubelszczyźnie potrwa 13 dni. Więcej informacji będzie można uzyskać indywidualnie. Osoby zainteresowane proszę o zgłaszanie się dziś do zakrystii lub w tygodniu telefonicznie, ponieważ wakacje zbliżają się bardzo szybko.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.