OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.03.2019 r. II Niedziela Wielkiego Postu.

1/ W poniedziałek zapraszam na nabożeństwo błagalne do naszej Patronki Bł. Karoliny. Przez jej wstawiennictwo będziemy polecać Bogu nasze int.: młodzież, owocny przebieg rekolekcji wielkopostnych oraz intencje prywatne wypisane na kartkach i składane w skrzynce na kracie wejściowej.

2/ Mamy jeszcze wolne intencje mszalne w pon., czw., pt. i w następnych tygodniach.

3/ W okresie Wielkiego Postu zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach pokutnych:  

Drodze Krzyżowej w piątki w Białobrzegach o godz. 18.30,

a w Ryni o godz. 17.00.

Gorzkich Żalach w niedzielę w Białobrzegach o godz. 8.00, a w Ryni o godz. 10.00.

4/ W przyszłą niedzielę 24 marca odwiedzi nas ks. Bp Romuald Kamiński. Powitamy go uroczyście na Mszy Św. o godz. 8.30, natomiast na Mszy Św. o 12.30 zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca śp. Ks. Krzysztofa KRZESIŃSKIEGO, pierwszego proboszcza parafii i budowniczego naszego kościoła.  Wszystkich serdecznie zapraszam na tę uroczystość.

Ks. Bp. odwiedzi także mieszkańców Ryni na Mszy Św. o godz. 10.30.

Wizyta zostanie zakończona  obiadem o 13.30,  na który zapraszam całą Radę Parafialną.

W poniedziałek Ks. Bp. odwiedzi nasze Przedszkole i Szkołę Podstawową.

5/ W związku z przygotowaniem do tej uroczystości ministranci mają zbiórkę w sob. 23.03 o godz.17.00.

6/ W kolejną niedzielę 31.03 podejmiemy duchową adopcję dzieci nienarodzonych. Kartki z nazwiskami ochotników można zostawić w zakrystii.

7/ Jak zawsze, dzieci zapraszam po Mszy Św. po błogosławieństwo i lizaki.

8/ Kończą się już  prace przy układaniu kostki brukowej na terenie przykościelnym. W przyszłą niedzielę parking dla ok 20 samochodów będzie już czynny. Bardzo proszę o ostrożność podczas parkowania aut i wyjeżdżania z terenu kościoła. Przy tej okazji zachęcam, aby zaproponować osobom starszym, sąsiadom z osiedla możliwość przyjazdu do kościoła na niedzielną Mszę Św.

9/ Ofiary zbierane do puszek przed kościołem przeznaczone będą na wsparcie dzieł misyjnych Ad Gentes

10/ Zachęcam do czytania naszych czasopism katolickich, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”, dla dorosłych tygodniki „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.

11/ Na ekrany kin wszedł niedawno bardzo dobry film „Największy dar” zachęcam do oglądania, tym bardziej, że wartościowe filmy szybko znikają z kin. Więcej informacji na plakacie w tablicy ogłoszeń w Białobrzegach.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.