OGŁOSZENIA  PARAFIALNE 17.05.2020 r. VI Niedziela Wielkanocna

1/ W związku z zaistniałą sytuacją epidemii, wiele ograniczeń prowadzi nas do decyzji nt. I Komunii Św. Po konsultacjach z rodzicami ogłaszam, że dzieci z aktualnej klasy III będą miały swoją uroczystość dopiero 23 maja 2021 roku, czyli jako czwartoklasiści. Tydzień później, czyli 30 maja 2021 roku będzie I Komunia Św. uczniów, którzy będą wtedy w III klasie. Plany te są dosyć odległe, dlatego należy tu dodać „o ile Bóg pozwoli” i nie wydarzy się nic, co mogłoby temu przeszkodzić.

2/ Przypominam, że od dziś zgodnie z najnowszymi przepisami dotyczącymi udziału wiernych we Mszy Św. w każdym kościele liczba wiernych to 1 osoba na 10 m2.Ponieważ powierzchnia użytkowa naszego kościoła  wynosi : Nawa główna  98 m2, czyli może w niej przebywać 10 osób. Kruchta i kaplica Miłosierdzia 30 m2 czyli mogą tam przebywać 3 osoby.

Natomiast w Ryni  powierzchnia nawy głównej wynosi 106 m2, więc we Mszy Św. może uczestniczyć max.10 osób. Liczba ta nie obejmuje służby liturgicznej. Starajmy się będąc w świątyni zachować bezpieczne 2-3 m. odległości od siebie nawzajem, zajmując miejsca, podchodząc do komunii Św. czy wychodząc z kościoła.

3/ Jutro 100 rocznica narodzin św. Jana Pawła II.  Po Mszy Św. Litania Loretańska i comiesięczna modlitwa przez wstawiennictwo Patronki naszej parafii bł. Karoliny Kózkówny.

W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Wniebowstąpienie Pana Jezusa, które miało miejsce w 40 dni o Zmartwychwstaniu, od piątku 22 maja podejmiemy wspólną modlitwę nowenną przed Zesłaniem Ducha Św.

4/ Zachęcam do lektury czasopism katolickich. W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” i tygodniku „IDZIEMY” polecam wiele artykułów pokazujących św. Papieża jako poetę, filozofa, duszpasterza rodzin.

5/ Składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za ofiary na utrzymanie kościoła i kaplicy.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.