OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22.07.2018 r. XVI Niedziela zwykła.

1/ Ponieważ w tym tyg. wypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa-patrona kierowców, dlatego dziś po każdej Mszy Św. dokonamy poświęcenia samochodów, motocykli, skuterów i rowerów, oraz ich użytkowników. Modlić się będziemy za wszystkich podróżujących, za ofiary wypadków drogowych. W ramach akcji „Środki transportu dla misjonarzy” MIVA POLSKA zachęca nas abyśmy przy tej okazji złożyli dar przeliczając 1km przejechany od ubiegłego roku = 1 grosz.

2/ W tym tyg obchodzimy również:

Święto Św. Brygidy Zakonnicy, patronki Europy w poniedziałek.

Wspomnienie Św. Kingi we wtorek.

Święto Św. Jakuba Apostoła w środę.

Wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców Najśw. Maryi Panny w czw.

3/ Rozpoczynają się intensywne przygotowania do pielgrzymek pieszych na Jasną Górę. Między innymi nasza diecezjalna Praska Pielgrzymka Rodzin wyrusza 5 sierpnia pod hasłem „Rodzina przeniknięta Duchem Św.”

4/ Jak zawsze zapraszam dzieci po zakończeniu Mszy Św. po indywidualne błogosławieństwo, a potem po lizaki.

5/ Zachęcam do czytania katolickich czasopism „Gościa Niedzielnego” oraz „Idziemy”.

6/ W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Mariusz-Andrzej PAWELCZYK kawaler z i Kinga-Karolina KLIMCZUK panna oboje z naszej parafii.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.