OGŁOSZENIA PARAFIALNE niedziela 31.10.2021 r.

  1. Jutro przeżywamy UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.
    Msza Święta w Ryni o godz. 7:30, w Białobrzegach o godz. 8:30.
    W Nieporęcie Msza Święta o godz. 10:30, a po niej procesja żałobna
    na cmentarz z modlitwą za polecanych w wypominkach jednorazowych.
    We wtorek WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH
    Msza Święta w Ryni o godz. 17:00, w Białobrzegach o godz. 18:00
    za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.
    Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w poszczególne dni
    od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się
    choćby tylko w myśli za zmarłych,
    odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.
  2. W tym tygodniu w liturgii przypadają:
    4 listopada, czwartek– wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
    Do chorych udam się w piątek o godz. 9:30.
    Msza Święta w Ryni o godz.17:00, w Białobrzegach o godz.18:00, a po niej nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusowemu.
    W sobotę Msza Święta o godz. 18:00 i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  4. Spotkanie rady parafialnej w niedzielę 7 listopada o godz. 15:00.
  5. W związku ze zwiększającą się liczbą zachorowań na COVID-19,
    proszę o zasłanianie w świątyni nosa i ust maseczką
    oraz dezynfekowanie rąk i zachowanie dystansu.
    CZYŃMY TO Z MIŁOŚCI BLIŹNIEGO!
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Tygodnika IDZIEMY”,
    „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

24 października, XXX Niedziela zwykła.
08:00 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE;
08:30 + Jana RUCIŃSKIEGO w 23 rocznicę śmierci,
zmarłych z rodzin RUCIŃSKICH, KLEJ i SKROBIRAND;
10:30 Rynia,+ Franciszka w 17 rocznicę śmierci, Mariannę, Leona, Stanisława
i Julię KOPKÓW, zmarłych z całej rodziny KOPKÓW;
12:30 + Rafała PITUŁĘ;
13:30 + Irenę i Edwarda KOŁTUNOWSKICH 24 Msza Święta gregoriańska.
25 października, poniedziałek
18:00 + Irenę i Edwarda KOŁTUNOWSKICH 25 Msza Święta gregoriańska;
26 października, wtorek
18:00 + Irenę i Edwarda KOŁTUNOWSKICH 26 Msza Święta gregoriańska;
27 października, środa
17:00 Rynia, intencja wolna;
18:00 + Irenę i Edwarda KOŁTUNOWSKICH 27 Msza Święta gregoriańska.
28 października, czwartek
17:30 +O. Tadeusza CHROMIKA SJ, który był narzędziem Jezusa Chrystusa,
aby osiągnął radosne obcowanie ze swoim Mistrzem.
18:00 + Irenę i Edwarda KOŁTUNOWSKICH 28 Msza Święta gregoriańska.
29 października, piątek
18:00 + Irenę i Edwarda KOŁTUNOWSKICH 29 Msza Święta gregoriańska.
30 października, sobota
17:30 + Irenę i Edwarda KOŁTUNOWSKICH 30 Msza Święta gregoriańska;
18:00 + Tadeusza PYŚKIEWICZA w 18 rocznicę śmierci.
31 października, XXXI Niedziela zwykła
08:00 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE;
08:30 + Pawła, Genowefę, Bożenę, Tadeusza i Marianny WAWRZYNIEC,
za zmarłych z rodziny ZAJĄCÓW;
10:30 Rynia,+ Adama, Antoniego PSZCZOŁA, Henryka KOPERSKIEGO;
12:30 O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej
dla Tadeusza WIŚNIEWSKIEGO z okazji urodzin i imienin.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. W tym tygodniu w liturgii przypadają:
    28 października, czwartek – święto świętych Apostołów
    Szymona i Judy Tadeusza.
  2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny,
    rozpoczynający Tydzień misyjny.
    Taca przeznaczona na misje.
  3. Spotkanie rady parafialnej w niedzielę 7 listopada o godz. 15:00.
  4. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania
    w sobotę 30 października o godz. 9:30.
  5. Nabożeństwo Różańcowe w niedzielę o godz. 8.00,
    a w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej.
    Zachęcam do uczestniczenia w tej modlitwie dzieci.
  6. Na stoliku przy gazetach, znajdują się karteczki na wypominki jednorazowe
    i roczne. Karteczki proszę wypełniać czytelnie i składać do ks. Proboszcza
    w kancelarii lub w zakrystii. Wypominki jednorazowe będą czytane
    tylko 1 listopada w Dzień Wszystkich Świętych na cmentarzu
    i 2 listopada w Dzień Zaduszny na Mszy Świętej o godz.17.00 w Ryni
    i o godz. 18.00 w Białobrzegach. Wypominki roczne będą czytane
    przez cały rok na Mszy Świętej w niedzielę.
  7. Można zamawiać intencje Mszy Św. na rok 2022;
  8. W związku ze zwiększającą się liczbą zachorowań na COVID-19,
    proszę o zasłanianie w świątyni nosa i ust maseczką
    oraz dezynfekowanie rąk i zachowanie dystansu.
    CZYŃMY TO Z MIŁOŚCI BLIŹNIEGO!
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Tygodnika IDZIEMY”,
    „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

17 października, XXIX Niedziela zwykła.
08:00 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE;
08:30 + Sławomira DULĘBĘ z okazji urodzin;
10:30 Rynia + Irenę i Edwarda KOŁTUNOWSKICH 17 Msza Święta gregoriańska;
12:30 + Henryka KAMIŃSKIEGO w 4 rocznicę śmierci;
13:20 Msza Święta Dziękczynna w 10 rocznicę urodzin JULII.
18 października, poniedziałek
17:30 + Genowefę i Zygmunta SOWA, Annę i Władysława KULESZA;
18:00 + Irenę i Edwarda KOŁTUNOWSKICH 18 Msza Święta gregoriańska;
19 października, wtorek
18:00 + Irenę i Edwarda KOŁTUNOWSKICH 19 Msza Święta gregoriańska;
20 października, środa
17:00 Rynia, + Barbarę POPŁAWSKĄ w 3 rocznicę śmierci;
18:00 + Irenę i Edwarda KOŁTUNOWSKICH 20 Msza Święta gregoriańska.
21 października, czwartek
18:00 + Irenę i Edwarda KOŁTUNOWSKICH 21 Msza Święta gregoriańska;
22 października, piątek
17:30 + Bronisława ANDRUSZKIEWICZA w 26 rocznicę śmierci,
Amelię i Józefa ANDRUSZKIEWICZ, Józefę i Jana LECHOWICZ;
18:00 + Irenę i Edwarda KOŁTUNOWSKICH 22 Msza Święta gregoriańska.
23 października, sobota
17:00 Msza ślubna Izabeli WIECZOREK i Miłosza MIKOŁAJCZYKA;
18:00 + Irenę i Edwarda KOŁTUNOWSKICH 23 Msza Święta gregoriańska;
18:30 O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla Eweliny i Adama
w 26 rocznicę ślubu oraz dla ich dzieci: Macieja, Oli i Mikołaja.
24 października, XXX Niedziela zwykła
08:00 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE;
08:30 + Jana RUCIŃSKIEGO w 23 rocznicę śmierci,
zmarłych z rodzin RUCIŃSKICH, KLEJ i SKROBIRAND;
10:30 Rynia,+ Franciszka w 17 rocznicę śmierci, Mariannę, Leona, Stanisława
i Julię KOPKÓW, zmarłych z całej rodziny KOPKÓW;
12:30 + Rafała PITUŁĘ;
13:30 + Irenę i Edwarda KOŁTUNOWSKICH 24 Msza Święta gregoriańska.

.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. W tym tygodniu w liturgii przypadają:
    18 października, poniedziałek
    – święto św. Łukasza Ewangelisty
    19 października, wtorek
    – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki,
    prezbitera i męczennika
    20 października, środa
    – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera;
    22 października, piątek
    – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
  2. W następną niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny
    rozpoczynający Tydzień misyjny. W tym tygodniu módlmy się
    w sposób szczególny o powołania misyjne i za wszystkich misjonarzy
    pracujących w dalekich krajach. Taca przeznaczona na misje.
  3. W poniedziałek 18 października – nabożeństwo do bł. Karoliny Kózkówny,
    patronki naszej parafii.
  4. Nabożeństwo Różańcowe w niedzielę o godz. 8.00,
    a w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej.
    Zachęcam do uczestniczenia w tej modlitwie dzieci.
  5. Na stoliku przy gazetach, znajdują się karteczki
    na wypominki jednorazowe i roczne.
    Karteczki proszę wypełniać czytelnie i składać
    do ks. Proboszcza w kancelarii lub w zakrystii.
    Wypominki jednorazowe będą czytane tylko 1 listopada
    w Dzień Wszystkich Świętych na cmentarzu
    i 2 listopada w Dzień Zaduszny na Mszy Świętej o godz.17.00 w Ryni
    i o godz. 18.00 w Białobrzegach.
    Wypominki roczne będą czytane przez cały rok na Mszy Świętej w niedzielę.
  6. Zebranie ministrantów w sobotę, 23 października o godz. 09:30;
  7. W związku ze zwiększającą się liczbą zachorowań na COVID-19,
    proszę o zasłanianie w świątyni nosa i ust maseczką
    oraz dezynfekowanie rąk i zachowanie dystansu.
    CZYŃMY TO Z MIŁOŚCI BLIŹNIEGO!
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Tygodnika IDZIEMY”,
    „Gościa Niedzielnego” i Małego Gościa Niedzielnego”.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

10 października, XXVIII Niedziela zwykła.
08:00 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE;
08:30 + Eugenię i Wiktora KOMAR , Helenę i Jana PYRCZ, Marię STĘPIEŃ,
Helenę i Edwarda DUMBLEWSKICH;
10:30 Rynia,+ Bolesława, Franciszkę, Jana i Zbigniewa KOSTRZEWA,
Weronikę i Jana GĄSIOR, Mieczysława KRÓLA;
12:30 + Irenę i Edwarda KOŁTUNOWSKICH 10 Msza Święta gregoriańska.
11 października, poniedziałek
18:00 + Irenę i Edwarda KOŁTUNOWSKICH 11 Msza Święta gregoriańska;
12 października, wtorek
18:00 + Irenę i Edwarda KOŁTUNOWSKICH 12 Msza Święta gregoriańska;
13 października, środa
17:00 Rynia,+ intencja wolna;
18:00 + Irenę i Edwarda KOŁTUNOWSKICH 13 Msza Święta gregoriańska.
14 października, czwartek
17:30 + Irenę i Edwarda KOŁTUNOWSKICH 14 Msza Święta gregoriańska;
18:00 O Boże błogosławieństwo, Dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej
dla członkiń Apostolstwa Modlitwy, a w sposób szczególny
dla Teresy Garbacz o potrzebne dla Niej łaski z racji imienin.
15 października, piątek
18:00 + Irenę i Edwarda KOŁTUNOWSKICH 15 Msza Święta gregoriańska.
16 października, sobota
17:00 Msza ślubna;
18:00 + Irenę i Edwarda KOŁTUNOWSKICH 16 Msza Święta gregoriańska.
17 października, XXIX Niedziela zwykła
08:00 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE;
08:30 + Sławomira DULĘBĘ z okazji urodzin;
10:30 Rynia + Irenę i Edwarda KOŁTUNOWSKICH 17 Msza Święta gregoriańska;
12:30 + Henryka KAMIŃSKIEGO w 4 rocznicę śmierci;
13:20 Msza Święta Dziękczynna w 10 rocznicę urodzin JULII.